Noor muhulane korraldab Orissaares tõelise kultuurisündmuse

Reedel toimub Orissaare kultuurimajas sündmus TÜ VKA Loomeeri 2014, mille idee autoriks ja teostajaks on noor muhulane Kerli Rannala, kes soovib sündmuse korraldamisega avaldada oma tänulikkust ning hoolivust kodumaakonna suhtes. Sündmusele on oodatud kõik, kes tunnevad, et soovivad oma ellu midagi inspireerivat ja põnevat.

Kultuurisündmuse TÜ VKA Loomeeri näol on tegemist projektiga, mille eesmärk on edendada Ida-Saaremaa kohalikku kultuurielu, tuues elanikkonnale koju kätte võimalus saada osa mitmekülgsest kultuurielamusest. Sündmus annab publikule erakordse võimaluse nautida ühe õhtu jooksul 4 eriilmelist tantsuetendust  ning  kontsert-kohtumist, mille autorid ja esitajad on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia loominguliste erialade – tantsukunsti ja muusikaeriala –  tudengid, nende seas ka kohalikku päritolu muusikud Kaia Oidekivi ja Liina Vokk. Õhtu jooksul saab näha kunstitöid alustades kaasaegsest tantsust kuni jazzmuusikani. Etteasted toovad publikuni teravaid mõtlemiskohti ja ühiskonnakriitilisi sõnumivahetusi.

Sündmus kestab ligikaudu kolm tundi ja õhtu jooksul näeb laval pea kümmet esinejat, nende seas tulevased  tantsijad, koreograafid ja muusikud. Lisaks on sündmusega seotud ka mitu loomingulist personali toetavat ja nende töid teostavat kultuuriakadeemia tudengit, nende seas kultuurikorraldajad, lavastuskorraldajad ning heli- ja valguskunstnikud. Sündmuse näol on tegemist erakordselt fenomenaalse üritusega, sest kogu sündmuse loovad ja teostavad algusest lõpuni justkui ühest suurest perest tulevad hakkajad ja inspiratsiooni tulvil tudengid Viljandi Kultuuriakadeemiast, kelle suureks sooviks on avaldada positiivset mõju ja tuua igapäevasesse elurütmi killuke värskust kohalikule elanikkonnale Ida-Saaremaal.

Rannala selgitas, et sündmus kannab väga suurt lisaväärtust, mille näol saavad kohalikud kooliõpilased, eelkõige abituriendid, tutvuda kultuuriakadeemias õpetatavate erialadega ning haridustee jätkamise võimalustega. Samal ajal saavad aga ka TÜ VKA tudengid – tulevased artistid ja loomingut publikuni toovad korraldajad end proovile panna ja tulevikuks vajalikke kogemusi omandada. “Mina ise tean, kui palju peab olema julgust ja kindlameelsust, et siduda oma elu kultuuri -ja loomevaldkonnaga – tänapäeva ühiskond ju lausa jõuliselt suunab kõiki rahanumbrites mõtlema, ei ole kerge jääda oma südamehäälele kindlaks. Seetõttu leian, et on vajalik korraldada niisuguseid sündmusi. Miski ei teeks mulle suuremat rõõmu, kui oma ettevõtmisega kellelegi impulsi oma armastatud huvialaga professionaalsel tasemel edasi tegelemiseks annaksin“, ütleb siiras usus sündmuse eestvedaja Rannala.

Sündmus toimub 31. oktoobril algusega kell 19.00 Orissaare kultuurimajas.

Print Friendly, PDF & Email