Andres Lauk: võidu sõites linnavaateid nautida ei saa

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

“Juhtgrupp läheneb finišijoonele. Kes ületab esimesena lõpujoone, kes on kiireim sellel vastutuuleetapil? Finišini jääb veel sadakond meetrit ja nüüd, esimesena tõmbab küüru selga ning alustab marulist lõpuspurti kollast liidrisärki kandev Andres Lauk. Saarlane on valinud õige taktika ja võidab ka selle etapi, kindlustades oma liidripositsiooni veelgi.”

Enam-vähem niimoodi on spordireporterid mitmekümne aasta jooksul kommenteerinud tuntuima saarlasest jalgrattasportlase Andres Laugu võidusõite nii Eestimaal, sealhulgas Saaremaal, kui ka arvukates välisriikides.

Kuus korda järjest (1992–1997) Saare maakonna parimaks sportlaseks valitud Andres Lauk sai 16. oktoobril 50-aastaseks. “Viiekümneaastane mees vihmase ilmaga enam jalgrattaga sõitma ei lähe,” punnis endine tippsportlane vastu, kui palusin temalt intervjuu aega kokku leppides pildistamise puhuks esindusdressi selga tõmmata ja sadulasse istuda. Ometi võttis Eesti meister meid oma Vana-Roomassaare teel asuvas kodus vastu koduklubi dressis, millel sinimustvalge märgistus küljes.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

 

Print Friendly, PDF & Email