EstDocs’i festivali võitis “Muhu: ätsed ja roosid” (3)

Torontos toimunud festivali EstDocs võitjaks kuulutati kolmapäeva õhtul Kadriann Kibuse dokumentaalfilm “Muhu: ätsed ja roosid”.

Festivali žüriisse kuulusid tänavu kanada filmieksperdid Brett Hendrie ja Madeline Ziniak ning mulluse võidufilmi “Õlimäe õied” autor Heilika Pikkov. Viimane tunnistas “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et žüriile oli väga sümpaatne, kuidas režissöör oli mitme eri põlvkonna Muhu naiste elu jäädvustanud läbi nende igapäevaelu, käsitöö, rahvatantsu. “Näidates, et traditsioonid ei ela ainult vanemas põlvkonnas, vaid on ka täiesti tegusaid noori,” ütles Pikkov.

Kadriann Kibus ütles aga Kadi raadio eilses “Keskpäevatunnis”, et “Muhu: ätsed ja roosid” jaoks oli see üleüldse esmakordne äramärkimine mõnel festivalil. “Film on ju üsna värske ja see ongi esimene festival, kuhu ta on jõudnud,” põhjendas ta.

Kibus arvas, et film on vähemalt muhulaste jaoks üsna isiklik. “Nad kas armastavad või vihkavad seda, aga ma arvan, et see läheb neile korda,” tähendas ta. “EstDocs’il on olulised Eesti temaatikaga filmid ja kui see ka neile korda läks, siis on ju väga hea.”

Milliseks kujuneb filmi publikumenu Eestis laiemalt, autor veel arvata ei osanud. Üks mis kindel: Kadriann Kibus tahab filmi ka Saaremaale vaatamiseks tuua, sest seni pole ta jõudnud seda veel teha.

Eriauhinna pälvis festivalil Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo dokumentaalfilm “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha”.

Print Friendly, PDF & Email