Salme vald otsib raha kergliiklustee rajamiseks

Salme vallavolikogu andis nõusoleku Salme valla osalemiseks projektis “Mändjala–Tehumardi kergliiklustee”, lubades tagada projekti omafinantseeringu summas kuni 200 000 eurot Salme valla 2015.–2017. aasta eelarvest.

Salme vallavanem Kalmer Poopuu ütles, et vald kavatseb Mändjala–Tehumardi kergliiklustee projektis osaleda koostöös Kaarma vallaga ja esitada EAS-ile eeltaotluse toetuse saamiseks kergliiklusteede toetusskeemi kaudu.

“EAS eeldab, et projektil oleks omavalitsuse garantii omaosaluse katmise kohta. Selleks palusime volikogul selle raha reserveerida. Tegemist on alles eeltaotlusega ja reaalselt oleks seda raha vaja ilmselt 2016. või 2017. aastal,” selgitas vallavanem. Räägitud on ka Kaarma vallaga, kes on valmis projektis osalema.

“Kuna riik (maanteeamet – toim) otsustas, et nemad kergliiklustee rajamist ei jätka ning Mändjala–Tehumardi kergliiklustee projekt eeldab aga juba olemasolevate teede ühendamist, otsustasime asja ise ette võtta,” selgitas Poopuu. Silda üle Salme jõe selles projektis pole. “Sild on maanteeameti projekt. Sinna tuleb ka kergliiklustee osa, aga millal see hankesse läheb, ma ei tea,” lisas Poopuu.

Kaarma abivallavanem Urmas Sepp kinnitas Kaarma osalemist. “Eelnõu on volikogus. Meil on koguni kaks jalgrattatee projekti töös. Üks on Mändjala–Keskranna ja teine Vaivere. Vaivere lõigu osas on kaastaotleja Kuressaare linn,” rääkis Sepp.

Print Friendly, PDF & Email