Tehnoülevaatus lubab naabritele vaiksemat pidu (10)

Noorte seas populaarne peokoht Tehnoülevaatus endise autobussipargi angaaris häirib naabrite öörahu. See mure tõsteti ka Kuressaare kultuurikomisjoni viimasel istungil.

Ettekandja, abilinnapea Madis Kallase sõnul pöördusid tema poole abi saamiseks Pihtla tee ja Piiri tänava nurgal asuva kortermaja elanikud. Millegipärast tekkis müraprobleem just viimasel, ralli ajal toimunud üritusel. Müra oli selgelt liiga vali ja inimesed ei saanud magada, olid majaelanikud abilinnapeale kurtnud. “Mina lubasin, et kui kas või ühelt kodanikult tuleb kaebus, siis me uurime tausta. Võtan korraldajatega ühendust ja uurin välja, kas neil on plaanis veel üritusi korraldada. Samuti küsin, mis oli kahe ürituse vahe, et esimene kord ei kostnud lärmi, aga seekord kostis,” lubas Kallas.

Tehnoülevaatuse üks eestvedajaid Lauri Vaher tunnistas, et kuigi üritused toimuvad vaid kord kuus ja nüüd, sügisel-talvel ilmselt veel harvemini, on üks naine müra pärast ka tema poole pöördunud.

Kui nad augustis Tehnoülevaatusega alustasid, käisid nad ümbruskonnas ringi ja veendusid, et muusika angaarist välja eriti ei kostagi. “Viimasel ajal on lükanduks lahti olnud. Võib-olla seetõttu? Põhjus oli ilmselt ka selles, et viimane kord oli rohkem muusikat, aga vähem rahvast, kui rahvast on aga palju, summutab see heli. Ehitame nüüd uue vaheukse,” lubas korraldaja.

Peod kestavad kella 22-st õhtul 4-ni hommikul. Novembris üritust ilmselt ei toimu. Detsembris aga küll ja siis võib tulla pikem paus.

“Üks põhjus võib olla veel see, et ümbruskonnas autod parkinud noored lasevad autodest muusikat,” pakkus Lauri Vaher. “Jätkame kindlasti samas kohas, aga paneme rohkem raha mängu, et seda kohta paremaks vuntsida. Edaspidi valgustame paremini ka angaari ümbrust. Täielikku vaikust me lubada ei saa, aga seda julgeme järgmiseks korraks kindlasti lubada, et asi on paremaks läinud,” andis Vaher lubaduse.

Ürituse teine korraldaja Marko Kesküla kinnitas samuti, et nad teevad omalt poolt kõik selleks, et kohalikud elanikud kord kuus toimuva peo ajal häirimatult magada saaksid. “Siiani oli meil suur lükanduks kogu peo vältel avatud, et sai sisse-välja liikuda. Selle asemele tuleb nüüd uks, mis on suletud ja peaks heli summutama. Lisaks isoleerime suured plekist angaariväravad, mis omakorda aitab heli oluliselt summutada,” rääkis Kesküla.

Print Friendly, PDF & Email