Riik annab bussijaama tarbeks 40 000 eurot (2)

Bussitranspordi täiendava toetuse raames eraldab riik Kuressaare bussijaama renoveerimiseks 40 000 eurot, mis jääb oodatule siiski poole võrra alla.

Kui veel kolm nädalat tagasi hindas linnavalitsus bussijaama remondi maksumuseks 170 000 eurot ja lootis riigilt saada kulude katteks kuni 85 000 eurot, siis esmaspäeval sai selgeks, et riigi tugi piirdub sel aastal siiski vaid 40 000 euroga, nagu oligi algselt lubatud.

Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo ütles, et tõenäoliselt lisab linnavalitsus tööde eelarvesse ka omalt poolt 40 000 eurot. “Omaosalus selgub siis, kui me töömahud täpselt teada saame,” lausus abilinnapea, kelle sõnul võib linna osalus ka pisut kerkida, kuid kindlasti tuleb tööde eelarvet hiljutisega võrreldes kärpida.

1984. aastal valminud bussijaamas on plaanis rekonstrueerida ooteplatvormi välisvalgustus, ootesaal, kassaruumid, olmeruumid ja juhataja kabinet. Lisaks kavatsetakse rajada pakihoid, ehitada välja bussijuhtide puhkeruum ning uuendada kütte-, elektri- ja ventilatsioonisüsteem ning kanalisatsioon. Millised konkreetsed tööd tehtud saavad, selgub lähiajal, pärast projekti koostamist.

Print Friendly, PDF & Email