Lääne-Saare valla vapiks ja lipuks pürib 23 kavandit

VALIKUT ON: Kärla vallasekretäri Liis Lepiku töö komisjonis, kes peab lõpliku valik tegema, ei kujune kindlasti kergeks.  Foto: Raul Vinni

VALIKUT ON: Kärla vallasekretäri Liis Lepiku töö komisjonis, kes peab lõpliku valik tegema, ei kujune kindlasti kergeks. Foto: Raul Vinni

Kolme valla ühinemisel tekkiva Lääne-Saare valla sümboolikakonkursile kogunes võistlevaid kavandeid ootamatult palju. Võitja selgub tuleval nädalal.

Endale vappi ja lippu otsiva Lääne-Saare valla ühes tulevases teeninduspunktis Kärla vallamajas oli eile saali lauale laotatud 23 tööd, kõik uue valla võimaliku vapi ja lipu kavandid.

Kärla vallasekretär Liis Lepik märkis, et tulemus on võimas ja töid palju. 23 tööd ei pruugi samas tähendada, et ka autoreid samapalju oleks. Esitatavate tööde arv ei olnud piiratud ja autori nimi on salastatud seni, kuni komisjon on tulemuse kinnitanud.

Lepiku sõnul koguneb komisjon 27. oktoobril. “Siis selgub võitja,” ütles Lepik ja lisas, et komisjoni töös osaleb oma ekspertarvamusega ka riigikantselei esindaja Gert Uibopuu.

Veel kuuluvad komisjoni Urmas Lehtsalu Kaarmalt, Kärla esindajana Liis Lepik, Lümandast Jaanika Tiitson. Saaremaa muuseumi esindajana on komisjonis Endel Püüa, Saare maavalitsusest Jaan Leivategija ja OÜ-st Neli Disain Anne Olop.

Konkursi auhinnafond on 1000 eurot ja see ei pruugi minna vaid võidutööle. Kuidas auhinnaraha jagada, otsustab samuti komisjon.

Töid uudistama tulnud Kärla vallavanem Tiina Luks sõnas, et kavandeid esitati ootamatult, kuid meeldivalt palju. Luks märkis, et tal on hea meel, et tema komisjoni ei kuulu. Otsuse tegemine võib kujuneda keeruliseks.

Lühitutvumisel kavanditega hakkas silma, et päris paljudel lippudel on kujutatud ka vapp. Vappide lemmikvärvid olid sinine, valge, roheline. Aga esines ka punast, kollast ja purpurit.

Enim võis sümbolites tabada meretemaatikat. Laineid leidus üsna mitmel vapil, samuti roolirattaid. Loomadest-lindudest olid esindatud rebane, hirv, luik ja üks nimetu kala. Kasutatud oli ka lehti ja kadakamarju. Kolme valda tähistati tihti kas kolme tähekese või ka näiteks kolme kadakamarja või kadaka endaga.

Print Friendly, PDF & Email