Alur Õunpuu: lahkus vajab vaid võimalust (14)

ABI VAJAJATELE: Alur Õunpuu sõnul tuleb võidelda selle nimel, et toit raisku ei läheks – parem anda neile, kes seda vajavad. Toidupank selleks ju loodud ongi. Foto: Tambet Allik

ABI VAJAJATELE: Alur Õunpuu sõnul tuleb võidelda selle nimel, et toit raisku ei läheks – parem anda neile, kes seda vajavad. Toidupank selleks ju loodud ongi. Foto: Tambet Allik

“Öeldakse, et eestlasel on küüned enda poole, aga tuleb vaid anda võimalus ja siis näed, et inimesed on ikka väga lahked,” leiab septembrist Kuressaares Vete tänaval tegutseva Toidupanga koordinaator, Nelikaare koguduse pastor Alur Õunpuu.

Möödunud laupäeval, üle-eestilisel toidukogumispäeval annetasid Kuressaare Rimi kaupluse ja Saare Selveri külastajad kohalikule Toidupangale üle tonni söögikraami.

“Superhästi, üllatavalt hästi läks meie esimene suurem aktsioon!” rõõmustab Alur Õunpuu. “Algul arvasime, et ei tea, kas inimesed sellise asjaga üldse kaasa tulevad, aga näe – tulid.”

Toidupanga nime all toimetate Kuressaares Vete tänaval septembrist saadik, aga tegelikult olete hädalistele toidukraami jaganud kauemgi. Kuidas söögikraami jagamine alguse sai?

Kõik sai alguse ühest Kuressaare koguduste pastorite kokkusaamisest. Ühel töökoosolekul umbes poolteist aastat tagasi rääkis adventkoguduse pastor Rein Käsk, et Tallinnas tegutsevad neil tuttavad niimoodi, et saavad poest sellise kauba, mida võib veel inimestele anda, ja jagavad siis abivajajaile. Et kas ka meil saaks seda teha ja mis meelt meie oleme. Tema pani ette, et võiks Selveriga kontaktid luua ja asjaga alustada. Meie kõik olime nõus ja nii see pihta hakkaski.

Kõigepealt oligi meile toiduandja Selver. Korraldasime asjad nii, et iga kogudus oli konkreetsel päeval toitu toomas ja oma koguduse ruumides seda jagamas.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email