Saaremaa lähimeres kahtlast tegutsemist märgatud pole (1)

Nädalavahetusel palju kõneainet pakkunud salapärane veealune objekt Rootsi vetes sundis pingsamalt radariekraane jälgima ka Kuressaare piirivalvureid, kuid seni nad midagi kahtlast avastanud pole.

Politsei pressiesindaja Heiko Leesment kinnitas, et Kärdla radarvaatlejad, aga ka radarvaatlejad Tallinnast, Kuressaarest ja Kundast näevad laevade liikumist nii meie majandusvööndis kui ka territoriaalvetes.

“Nii tankerite, allveelaevade kui ka muude laevade liikumine on meie vastutusalas toimunud korrektselt, rahvusvahelisi reegleid rikutud ei ole. Seega ei ole meie vaatlejad ka midagi n-ö kahtlast täheldanud,” kinnitas Leesment.

Täpsustusena lisas ta, et politsei- ja piirivalveameti pädevusse kuulub veepinnal liikuvate laevade tuvastamine ja nende liikumise jälgimine.

PPA alused Leesmendi sõnul praegu aktiivselt jälgimisse kaasatud pole ja on ennekõike hõivatud plaanipärase tegevusega.

Eesti politsei- ja piirivalveamet oli pühapäeval kontaktis kolleegidega naaberriikidest ning võttis Läänemere Saare- ja Hiiumaa juures kõrgendatud tähelepanu alla, avastamaks sealt võimalikke anomaaliaid, vahendas rahvusringhääling.

“Täna (pühapäeval) oleme suhelnud kõikide partneritega, Rootsi, Soome ja Lätiga, et teada saada ka nende tegevusest ja olla ühes inforuumis. Meie põhiline tegevus on igapäevane –hoiame silma peal merel toimuval, kuid ilmselgelt pöörame rohkem tähelepanu Hiiumaa ja Saaremaa külje all toimuvale ja otsime sealt võimalikke anomaaliaid,” ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja teabehalduse ja menetluse alal Priit Pärkna “Aktuaalsele kaamerale”.

“Praegu ei ole meil midagi sellist silma jäänud. Ilmselgelt on meil seal samamoodi laevavõimekus olemas, et kui midagi on, siis oleme valmis reageerima,” lisas ta.

Rootsi kaitsevägi otsib tundmatut alust, mida nähti reedel ja nädalavahetusel Stockholmi saarestikus.

Kontradmiral Anders Grenstad ütles pühapäevaõhtusel pressikonverentsil, et Rootsi kaitsevägi peab väga tõenäoliseks välismaist veealust tegevust Stockholmi saarestikus ning operatsioon selle väljaselgitamiseks kestab.

Print Friendly, PDF & Email