Ostjad kinkisid tonni toitu (7)

MEILE MEELDIB AIDATA! Nii kinnitasid eile Toidupangas toimetanud vabatahtlikud Taimi Nelis ja Anne Võrk söögikraami jagamiseks valmis pannes. Foto: Tambet Allik

MEILE MEELDIB AIDATA! Nii kinnitasid eile Toidupangas toimetanud vabatahtlikud Taimi Nelis ja Anne Võrk söögikraami jagamiseks valmis pannes. Foto: Tambet Allik

Saare Selveri ja Rimi ostjad annetasid laupäeval Kuressaare Toidupanga heaks üle ühe tonni söögikraami.

Heategevuslikul toidukogumispäeval kinkisid kahe kaupluse, Kuressaare Rimi ja Saare Selveri külastajad puudust kannatavate perede abistamiseks kokku 1129,68 kilogrammi toiduaineid.

“Seda oli rohkem, kui oodata oskasime,” rõõmustas MTÜ Kaks Kala veetava Kuressaare Toidupanga koordinaator, Nelikaare koguduse pastor Alur Õunpuu, hinnates esimese aktsiooni väga hästi korda läinuks. “Sageli räägitakse eestlasest kui inimesest, kel küüned ikka enda poole, ent sellised heategevusaktsioonid näitavad, et nii see ikka ei ole. Meie inimesed on lahked.”

Õunpuu sõnul saadi Rimist pisut suurem kogus toitu kui Selverist. “Ilmselt seepärast, et Auriga keskuse sünnipäeva tõttu käis Rimis rohkem rahvast,” lausus Õunpuu.

Loetelu, mida Toidupank annetajatelt soovis, oli kirjas ka kaupluste külastajatele jagatud flaieritel. Oodatud olid liha- ja kalakonservid, purgisupid jt purgitoidud, kuivsupid, kastmed, maitseained, õli, mahlad-moosid, mesi, suhkur, sool, jahu, tangained, makaronid, hommikusöögihelbed, pähklid, rosinad, tee, kohv.

“Üldjuhul annetatigi sellist kaupa, mis kauem säilib, ent sekka oli pandud ka näiteks juustu ja vorsti,” ütles Õunpuu.

Heategevusaktsiooni käigus kogutud toidukraam on kavas välja jagada neile abi vajavatele peredele, kus on kasvamas lapsed. “Võtangi selle nädala alguses ühendust kõigi meie valdade sotsiaalosakondadega ja ootan neilt tagasisidet, kui palju on igas vallas neid peresid, kes tõesti abi vajavad,” rääkis Õunpuu. “Nimekirjade alusel komplekteerime nendele peredele toidupakid ja jagame välja.”

Vabatahtlikena lõi toidukogumiskampaanias kaasa 25 inimest – kooliõpilasi ja pensionäre, tööinimesi ja töötukassa kaudu saabunud abilisi. “Noorim vabatahtlik oli 12-aastane ja eakaim 79-aastane,” märkis Õunpuu. “Kõik vabatahtlikud olid väga tublid ja tänu väärt.”

Eile õhtul said söögikraami kogumise kampaanias osalenud vabatahtlikud Vete tänaval kokku, et laupäevasest õnnestunud aktsioonist kohvi- või teetassi taga kokkuvõtted teha.

Õunpuu andmeil on selliseid üle-eestilisi toidukogumispäevi, nagu möödunud nädala laupäeval, oodata ka edaspidi.

Print Friendly, PDF & Email