Kakskeelse tekstiga konteinerid tekitavad saarlastes imestust (15)

KAKSKEELSED SILDID: Kortermajade rajoonis asuva Tooma poe taha satuvad turistid üliharva. Foto: Tambet Allik

KAKSKEELSED SILDID: Kortermajade rajoonis asuva Tooma poe taha satuvad turistid üliharva. Foto: Tambet Allik

Kuressaares Tooma kaupluse kõrval olevatel avalikel jäätmekonteineritel ilutsevad selgitavad tekstid eesti ja vene keeles. Tähelepanelik lehelugeja soovis teada, miks eelistatakse just vene keelt, kuigi rohkem nõudlust oleks ilmselt soome- või ingliskeelsete siltide järele.

“Kuressaare linna jäätmehoolduseeskirja kohaselt peab konteineril olema silt eesti ja soovitavalt inglise keeles,” ütles Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa. Tooma kaupluse juures asuvad konteinerid kuuluvad MTÜ-le Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO), mille juhatuse liige Siret Kivilo kinnitas, et kõikidele pakendikonteineritele paigaldatud kleebistel olev info on elanike ja linna külastavate inimeste informeerimiseks pakendikonteineri kasutamise juhistest.

“Eeldatavasti kasutavad pakendikonteinereid ka eesti keelt mittevaldavad inimesed, kellest arvestatav osa kõneleb vene keelt. Seetõttu on konteineritel oleval kasutusjuhisel info ka vene keeles,” selgitas Kivilo. Ta lisas, et inimeste paremaks informeerimiseks võivad nad pakendikonteineritele panna lisaks eesti- ja venekeelsele infole ka ingliskeelse info.

Print Friendly, PDF & Email