Alko-eelnõu jättis linnakodanikud külmaks (2)

Avalikes kohtades alkoholi tarbimise piiramist käsitleva määruse eelnõu tutvustamisel osales peale linnaametnike ja ajakirjanduse esindajate vaid üks linnakodanik.

Kuressaarlane Maie Pihelpuu arvas, et linnavalitsus on määruse eelnõuga küll õigel teel, ent selle sõnastus on ebaõnnestunud, segadusse viiv ja eksitav. Pihelpuu arvates ei saa sellest sõnastusest välja lugeda, et alkoholijoomist piiratakse Kuressaare kogu avalikus ruumis.

Linnasekretär Eero Lapi väitel tuleneb määruse eelnõu sõnastus kehtivate õigusaktide omast, ent eelnõuga peetakse siiski silmas alkoholitarbimise keelustamist kogu Kuressaare avalikus ruumis.

Kuressaare linnavolikogu arutab eelnõu oma 23. oktoobri istungil.

“Kindel on see, et riigikogu veskid jahvatavad suhteliselt aeglaselt, kui meie volikogu teeb aga otsuse neljapäeval, siis jõustub see novembri alguses,” ütles Lapp. “Eks meil siin ole natuke lihtsam ka, kui seadusemuudatus õhus on.”

Eero Lapi sõnul tõendab kas või linnavalitsuse akendest avanev vaatepilt, et kultuurikeskuse, Rae Konsumi ja Ferrumi vahelisel alal on hakatud oluliselt rohkem alkoholi tarbima kui möödunud suvel.

Print Friendly, PDF & Email