Tublimad noorsootöö tegijad ootavad tunnustamist

Anneli MeistersonSaare maavalitsuse noorsoonõuniku Anneli Meistersoni (fotol) sõnul on noorsootöö tegijate tunnustamise eesmärk tõsta esile noorsootöösse panustanud ja seda valdkonda edendanud inimesi.

Samamoodi väärivad tunnustamist ka organisatsioonid ning silmapaistvamad ja olulisemad algatused, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil. Nõnda oodataksegi taas kõiki neist kõige tublimatest ja olulisematest julgelt teada andma, et vääriline tunnustus ei jääks saamata.

Meistersoni sõnul toimub tunnustamine neljas kategoorias: enim silma paistnud noorsootöötaja, enim silma paistnud koolitaja, aasta koostöö ja aasta tegu. Põhjus lihtne – väärtustada noorsootööd ja selle töö tegijaid ning keskenduda headele näidetele noorsootöös.

Maavalitsuse noorsoonõuniku sõnul tunnustatakse noorsootööd Saaremaal juba aastast 2010. Häid näiteid varasemast, mida välja tuua, on tegelikult palju. Meisterson märkis ära näiteks Oti ralliklubi, kes pälvis ka vabariikliku tunnustuse, ning eelmisel aastal sai ka vabariigi tasemel tunnustuse enim silma paistnud noorsootöötaja, Muhu avatud noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik.

“Sellised tunnustused näitavad, et meil on maakonnas väga väärt tegijaid ning kõik see innustab ka edaspidi noorsootöö valdkonda panustama,” tähendas Meisterson.

Ta lisas, et eelmisel aastal jäid neile laekumata enim silma paistnud koolitaja andmed ning seepärast võikski kandidaate julgemalt esitada, sest noorsootööd tehakse ju väga erinevates organisatsioonides: huvikoolides, kooli huvitegevuse raames, noortekeskustes, spordiklubides, laagrites, malevates, noorteorganisatsioonides jne.

Kandidaate võivad esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud, samas võib kandidaat soovituskirja olemasolul esitada end ka ise. Kandidaatide ülesseadmiseks tuleb täita spetsiaalne vorm, mis on olemas maavalitsuse kodulehel, ja saata see 27. oktoobriks Saare maavalitsusse või Anneli Meistersoni meiliaadressil anneli.meisterson@saare.maavalitsus.ee. “Võimalusel lisada ka konkreetset tegevust või inimest iseloomustav foto,” soovitas noorsoonõunik.

Tunnustatavad selguvad novembriks, mil Eesti noorsootöö keskusele tuleb esitada maakonna kandidaadid. Saare maakonna noorsootöö tunnustusüritus toimub 4. detsembril. Selle üritusega tähistatakse ühtlasi üle-eestilist noorsootöö nädalat.

Vabariiklik tunnustusüritus toimub 5. detsembril Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email