Alexela avas Tuulte Roosis merevaatega gaasitankla (FOTOD) (3)

ÕNNESOOVID LINNAPEALT: Linnavalitsusest tulid Alexela gaasitankla avamise puhul õnne soovima ehitusspetsialist Aivo Kesküla ja linnapea Hannes Hanso. Paremal Alexela tegevdirektor Ain Kuusik. Foto: Tõnu Veldre

ÕNNESOOVID LINNAPEALT: Linnavalitsusest tulid Alexela gaasitankla avamise puhul õnne soovima ehitusspetsialist Aivo Kesküla ja linnapea Hannes Hanso. Paremal Alexela tegevdirektor Ain Kuusik. Foto: Tõnu Veldre

Nüüd on Saaremaal siis kolm kohta, kus võimalik autogaasi tankida. Kokku on firmal Alexela Oil AS üle Eesti kaheksateist gaasitanklat.

“Siinne tankla on meie ainus merevaatega tankla,” ütles firma tegevdirektor Ain Kuusik, kelle sõnul loodetakse aasta lõpuks avada veel kaks tanklat, üks Narvas ja teine Tallinnas Sõle tänaval.

Alexela plaan on rajada gaasitanklate võrgustik Narvast Kuressaareni ja Tallinnast Valgani. Eile enne Kuressaarde tulekut avati LPG-tankla Viljandis.

Kuusik usub, et LPG on tulevikukütus. Juba praegu on selle hind bensiinihinnast poole soodsam ja kütus ise oluliselt keskkonnasäästlikum. Alexela on võtnud eesmärgiks soetada endale tulevikus vaid gaasiliidesega autosid.

“Nägu läheb kohe naerule, kui vaatad, kuidas tankides tablool liitrid aina jooksevad ja eurod seisavad paigal,” kiitis ta gaasiga sõitmise ökonoomsust.

Gaasi hind Tuulte Roosi tanklas oli eile 0,639 senti liiter. “Mul on väga hea meel, et tänasega jõudis Alexela LPG-kütus ka Saaremaa autojuhtideni,” lausus Kuusik.

Gaasiga sõitva auto eeliseks peab ta veel seda, et kui gaas paagis ka otsa lõpeb, saab edasi sõita bensiiniga. Gaasiseadme saaks paigaldada ka diiselmootoriga autole, kuid sõiduauto puhul poleks see mõistlik, sest diiselmootori gaasiseadmed on kallimad. Lisaks uutele autodele saab LPG-seadme paigaldada ka kasutatud sõidukitele.

Ain Kuusik kinnitas, et gaasitankla on sama ohutu kui bensiinitankla. “Kõik klapid, survestused ja maandused on kindlad. Kui keegi siin lahtise tulega tegutsema hakkaks, siis on oht olemas, aga sama oleks ka bensiinitankurite juures,” oli ta turvalisuses kindel.

Avamisel osalenud Kuressaare linnapea Hannes Hanso rõhutas samuti, et gaasiga sõitvatel autodel on tulevikku.

“Ma ise olen viimasel ajal olnud diislimees, aga mõtlen üha rohkem bensiini-gaasiauto soetamise peale,” ütles ta.

“Kuressaares on meil juba olemas ka LNG-terminal. Oleme küll meretagune kant, aga uudisasjad jõuavad meile kiiresti,” oli ta arenguga rahul.

Print Friendly, PDF & Email