Ralli tõi sõidukite üleveo päevarekordi (3)

Pühapäeval sõitis Kuivastust mandrile 2409 sõidukit, mida oli veidi rohkem kui mullu (2398). Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on see arv – 2409 – suvehooaja väline ühe päeva rekord, kuigi kevadpühad ei jää sellele ka oluliselt alla. Tänavu oli kevadpühade aegne päevarekord 2348 sõidukit.

Hiiuväina sõnul peab ralliaegseid kliente tunnustama, kuna e-piletile märgitud väljumisaegadest peeti väga hästi kinni. Tuldi täpselt sellele reisile, kuhu pilet oli ostetud. “See on aga võti, kuidas vältida pikkade järjekordade tekkimist,” nentis ta. Tervikuna kulges liiklus tänavuse ralli aegu teenindusjuhi sõnutsi väga sujuvalt, sest sõidukite voog jagunes kogu pika päeva peale alates varahommikust.

Tavalistel pühapäevadel on hommikused laevareisid väiksema nõudlusega. “Seekord pikki ooteaegu ei tekkinudki. Kes jäi laevast maha, pääses esimeste hulgas järgmisele reisile, mis väljus juba 35 minuti pärast.” Tavalisest nädalavahetusest oli Anu Hiiuväina sõnul erinev ka see, et paljud lahkusid saarelt juba laupäeva õhtul.

Väinamere Liinide teenindusjuht märkis, et rallinädalavahetuseks tellis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ka tihedama sõidugraafiku, kus oli tänavu 31 reisi rohkem kui tavalisel nädalavahetusel.

Print Friendly, PDF & Email