Ralli korraldaja: selliseid õnnetusi ikka juhtub

OLUKORDA HINNATI VALESTI: Just siit kurvist sõitis Argo Kruutok mitmete asjaolude tõttu välja. Foto: Irina Mägi

OLUKORDA HINNATI VALESTI: Just siit kurvist sõitis Argo Kruutok mitmete asjaolude tõttu välja. Foto: Irina Mägi

Saaremaa rallil reedel juhtunud õnnetuses, kus auto rajalt väljasõidu tagajärjeks oli ühe pealtvaataja sääreluumurd, pole mõtet otsida süüdlasi, sest neid lihtsalt pole, arvab ralli korraldaja. Õnnetuse põhjustas paljude asjaolude kokkulangemine.

Juba ralli esimese katse ajal pidi kiirabi läbi pimeda õhtu Aste lähistele kihutama. Teelt välja sõitnud Argo Kruutoki BMW M3 eest jõudis enamik väliskurvis olnud publikust ära hüpata, siiski riivas auto üht end ralli nautimiseks mugavalt toolile istuma seadnud naist. Tagajärjeks sääreluumurd ja selle naise jaoks lõppes ralli haiglavoodiga. Tänaseks on mandrilt tulnud naise tervis rahuldav.

Rallipiloot Argo Kruutok selgitas Järva Teatajale, et pimedas ja sombuse ilmaga sõidetud katsel kasutasid nad autol uusi tulesid, mis pimedas väga hästi ei näidanud ja järsu kurvi algus jäi seetõttu nägemata. “Lasin kurvi otseks, selle taga oli aga publikut paksult täis keeluala,” ütles Kruutok.

Rallit korraldava MTÜ Saaremaa Ralli juht Einar Soe ütles Saarte Häälele, et rallisõitjat ei saa milleski süüdistada. Tema sõitis oma sõitu ja väljasõite juhtub rallil ikka.

Soe sõnul olid väliskurvis ka keelualamärgid. “Inimesed hindasid olukorda veidi liiga optimistlikult ja valesti,” märkis Soe, viidates, et ei maksa ka publikule näpuga näidata. Tema sõnul oli läheduses ka turvatöötaja, kes oli selle seltskonna juba algsest kohast veidi kaugemale juhatanud.

Einar Soe lisas, et ei saa ju iga inimese kõrvale turvajat panna. Inimene peab ise nägema, kus on keeluala ja kus on väljaspool seda täiesti turvaline olla. “Tobe õnnetus, mida juhtub ja juhtus ka nüüd,” sõnas Soe.

Seda, et olukorda hindasid valesti arvatavasti kõik, ütles Saarte Häälele ka üks juhtunut pealt näinud inimene. Ralliga tihedalt kokku puutunud ja varem ise Saaremaa rallil sportlasena osalenud mees rääkis, et sõitja tuli kahtlaselt kiiresti.

Legend oleks pidanud kurvi puhul ehk ette nägema veidi aeglasemat tulekut ning kiviaia tõttu pidanuks see ka ohtlikuks märgitud olema. Samas arvas mees, et publik võiks tegelikult ka ise rohkem ohtude peale mõelda. Seda nii kõnealusel juhul kui ka rallil üldse. Isegi kui keeluala märki pole, võiks peast läbi lasta mõtte, et kas selles kohas on ikka 100% turvaline olla.

Print Friendly, PDF & Email