Küdema lahel jäi kalur kadunuks

OTSINGUD MAAL: Esmaspäeva hommikul otsiti kadunud kalastajat merelt kopteriga ja kaldalt jalgsi. Foto: Irina Mägi

OTSINGUD MAAL: Esmaspäeva hommikul otsiti kadunud kalastajat merelt kopteriga ja kaldalt jalgsi. Foto: Irina Mägi

Pühapäeval kell 16.33 teatati politseile, et Küdema lahel on kadunuks jäänud 53-aastane mees, kes oli ilmselt läinud võrke nõudma. Merepäästjad läksid meest otsima, kuid pimeduse saabumisel tuli otsingud lõpetada.

Kadunud meest asuti uuesti otsima esmaspäeva hommikul. “Otsingule on kaasatud lisaks Kuressaare politseijaoskonna merepäästjatele piirivalve kopter ja laev,” ütles politsei pressiesindaja Kaja Grak eile ennelõunal.

Küdema elanike sõnul oli kadunuks jäänud mees pühapäeva hommikul laenanud sõber Ainilt mere äärde sõiduks jalgratta ja lubanud selle varsti tagasi tuua. Võrke merre laskma minnes olid tal jalas kummipüksid. Kuna mees tagasi ei tulnud ja tal oli varem olnud probleeme ka kõikuva vererõhuga, hakkas sõber teda otsima.

Laenuks võetud ratas seisis Küdema bussipeatuse varjualuse taga. Meres olnud võrk oli kinnitatud vaid ühest otsast. Alguses oli kadunud ka mehega kaasas olnud koer, aga eile tuli koer koju tagasi. Kalale läinud mehe telefon positsioneeriti viimati Mustjala masti piirkonnas. Eilseks oli see välja lülitunud. Bussipeatuses istunud kohaliku mehe sõnul olevat madalas meres uduga lihtne ära eksida. Lisaks teadis ta, et võrku laskma läinud mees oli kompassi koju lauale jätnud.

Esmaspäeva hommikul otsiti kadunud kalastajat merelt kopteriga ja kaldalt jalgsi. Kopterilt võis selges vees näha isegi surnud hülgeid, kuid kadunud kalameest ei silmatud. Merel otsisid meest ka piirivalvelaevalt Valve vette lastud paat ja lisaks veel kaks paati. Õhtupoole pidid ühe paadiga appi tulema vabatahtlikud merepäästjad.

Print Friendly, PDF & Email