Väärikate ülikool alustas (FOTOD) (2)

ESIREAS: Paremalt teine on väärikate ülikooli eakaim õppur Jannu Holsting. Tema kõrval Jaanus Mihkelson ja Mai Grünthal-Ramst. Vasakul istuvad Toivo Jürisson ja Peeter Ramst. Foto: Tambet Allik

ESIREAS: Paremalt teine on väärikate ülikooli eakaim õppur Jannu Holsting. Tema kõrval Jaanus Mihkelson ja Mai Grünthal-Ramst. Vasakul istuvad Toivo Jürisson ja Peeter Ramst. Foto: Tambet Allik

Tänavu Kuressaares väärikate ülikoolis õppeaastat alustanud 196 huvilise seas on üksjagu neid, kel algas juba neljas “tudengiaasta”.

“196 on rekord,” tõdes SA Ülikoolide Keskus Saaremaal tegevjuht Maie Meius, kelle sõnul näitab huviliste suur hulk – mullu oli neid 191 – ja see, et paljud alustavad juba neljandat õppeaastat, et väärikate ülikooli on vaja.

Tublidest tudengitest tõstis Meius esile Jannu Holstingut, kes alustas väärikate ülikoolis juba neljandat õppeaastat.

“Mis silmapaistev nüüd mina,” jäi Jannu Holsting ise tagasihoidlikuks. “Kui millegagi silma paistan, siis oma vanusega – olen vist seni olnud kõige vanem tudeng.” Oma iga 1925. aastal sündinud Holsting ei häbene. “Praegu olen veel 88 – kaks lõpmatuse märki püsti aetud.“

“Väga hea seltskond, väga head lektorid, uued teadmised, vanu saab ka meelde tuletada,” loetles Holsting põhjusi, mis meelitavad teda väärikate ülikooli juba neljandat aastat.

“Kui pidada silmas seda 3 + 2 süsteemi, siis bakalaureus peaks mul juba käes olema, varsti saab minust magister,” muheles agronoomiharidusega mees.

Varasematest loengutest on Holstingule enim meeldinud loeng leivast. “Olen ju eluaegne põllumees,” tähendas ta.

Kolme aasta jooksul on väärikate ülikooli eakaim tudeng puudunud vaid ühest loengust esimesel aastal.

Kuressaares elaval Endla Raigilgi läheb väärikate ülikoolis neljas aasta. “Mind on eluaeg huvitanud kõik, mis maailmas toimub ning elavas esituses on põnevaid asju hea kuulata,” põhjendas ta.

Eriti meeltmööda on eesti filoloogist Raigile aga see, kui räägitakse keelest ja kirjandusest.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis koos käival väärikate ülikoolil on ka sel õppeaastal kavas tosin loengut. Esimese lektorina astus publiku ette Euroopa Komisjoni Eesti esinduse teabenõunik Erkki Bahovski.

196 tänavusest tudengist 19 on mehed. Kuressaare linnast on 134 ja Kaarma vallast 21 õppurit, ülejäänud esindavad teisi omavalitsusi. Õppur, kes võtab osa vähemalt 75% loengutest ehk üheksast loengust, saab Tartu ülikooli tunnistuse.

Print Friendly, PDF & Email