Ühinemise avapauk lükkub taas edasi (5)

Kuressaare linna eestvedamisel korraldatavaid ühinemisläbirääkimisi kogu maakonna ühisosa leidmiseks tuleb juba teist korda edasi lükata, kuna selle ürituse toimumiseks peetakse ilmtingimata oluliseks siseminister Hanno Pevkuri kohalolekut. Paraku on minister saarlaste väljapakutud kuupäeval hoopiski ookeanitaguses välislähetuses.

Kuressaare linnapea Hannes Hanso tõdes, et kokkusaamiseks pakuti välja 17. oktoober, kuid minister vastas kutsele eitavalt. Linnapea ei välistanud võimalust, et kolmandal korral tehakse kokkusaamine siiski ära, olgu või ilma ministrita.

Teadupoolest pidi avaüritus toimuma juba augustis, kuid ka siis ei olnud Hanno Pevkuril aega Saaremaale tulla. Kuressaare linnapea nägi tookordse eitava vastuse põhjusena nüüdse Lääne-Saare valla samal ajal käinud nimevaidlust. Pevkur küll eitas seda ja märkis, et ta ei näe põhjust, miks ei saa ühinemisläbirääkimisi alustada ilma ministrita.

Toona ütles Hanno Pevkur Saarte Häälele: “Ausalt öeldes jääb mulle arusaamatuks, miks plaanitud kohtumine ära jäeti. Minu kui ministri kohalolu on kindlasti vähem oluline kui kohalike soov ja tahe ühineda. Ehk siduda kokkusaamise ärajäämine ministri mittekohaletulemisega on kohatu ja ebapädev.”

Print Friendly, PDF & Email