Timmu Kõrge sihib rallivõitu

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

Täna algaval 47. Saaremaa rallil asuvad saarlastest üldvõitu püüdma Timmu Kõrge ja Erki Pints, ent nii mõnegi kohaliku rallipaari eesmärk on võidusõit korralikult lõpuni sõita.

Saaremaa ralli toob starti hooaja suurimat Eesti meistrivõistluste võistlejate arvu tähistava 150 rallipaari kaheksast riigist. Võistlejate rivi avavad pärast kahte vahele jäänud meistrivõistluste etappi taas stardis olevad Saaremaa oma mehed Timmu Kõrge ja Erki Pints.

MM Motorsporti Ford Fiesta R5-l sõitva võistluspaari peamine eesmärk on kindlustada võistlusklassi EMV1 tänavune meistritiitel, kuid kindlasti on Timmu Kõrge suurim soov koduteedel sõidetav ralli võita ja kirjutada oma nimi teiste legendaarsete Saaremaa ralli võitjate kõrvale.

“Eesmärk on oma klassi meistritiitel ja ilmselgelt ihkame me üle kõige Saaremaa ralli võitu,” kinnitas Kõrge.

Stardis on ka need, kes teevad oma rallidebüüdi või on seadnud eesmärgiks kodupubliku ees lihtsalt lõpuni sõita. Ford Fiestal kihutavate Rasmus Uustulndi ja Imre Kuuse tänavuse hooaja teine pool ei ole just ootuspäraselt kulgenud, seega tahavad noormehed vähemalt ilusa punkti panna.

“Ma arvan, et oleme valmis,” ütles Rasmus Uustulnd. “Tegime ka testi ning tunne oli väga hea. Reedene päev kujuneb kindlasti parajaks pähkliks, kuna pimedas sõitmine on praegu veel üsna võõras teema.”

Uustulndi jaoks on Saaremaa ralli kindlasti eriline, sest kõik sõbrad ja tuttavad on ju raja ääres. “Titest saati on seda üritust vaatamas käidud,” märkis ta.

Saaremaa 16 rallipaarist teevad oma esimese stardi Nissan Sunnyl sõitvad Kermo Laus ja Kauri Pannas. “Koos oleme sõitnud vaid üksikud sprindid,” rääkis Kermo Laus. “Esimene eesmärk on kindlasti lõpetada ja seda terve autoga. Loomulikult soovime saavutada ka hea kiiruse ja kogemusi saada.”

Teist korda koos sõitvad Magnus Lepp ja Raigo Reimal teevad Saaremaal VW Golfil oma rallidebüüdi, sest varem on koos ühises autos istutud vaid 27. septembril Hiiumaa rallisprindil.

Raigo Reimali sõnul on kodusel rallil võistlemine pigem kohustus. “Kuna mul on enamik sponsoreid kõik Saaremaalt, siis on ka neil hea oma kirjadega autot Saaremaal võistlemas näha,” lausus Reimal.


 

Saarlased rallil

Kõige arvukamalt stardib kodusaare mehi E10-klassis: Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet), Rando Turja – Ain Sepp (Lada VFTS), Kermo Laus – Kauri Pannas (Nissan Sunny), Raigo Reimal – Magnus Lepp (VW Golf), Andris Truu – Alari Jürgens (Lada 2105), Erkko East – Indrek Jõeäär (Ford Escort), Peep Trave – Siim Sooäär (Mitsubishi Colt), Tiit Põlluäär – Fredi Kostikov (VW Golf).

Klassis A6 on stardis Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk (Ford Fiesta R2) ning Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu (Citroën C2R2 MAX).

Klassis R4 stardivad Timmu Kõrge – Erki Pints (Ford Fiesta R5), klassis E11 Einar Laipaik – Siimo Suvemaa (BMW M3), klassis A7 Ken Torn – Riivo Mesila (Honda Civic Type-R), klassis N4 Reiko Lempu – Andre Rahumeel (Mitsubishi Lancer Evo 9), klassis N3 Sander Sepp – Andres Tammel (Renault Clio) ja klassis E9 Karl Jalakas – Rando Tark (Lada VFTS).

Print Friendly, PDF & Email