Jaapani suursaadik väisas saare ettevõtteid

Jaapani suursaadiku Tetsuro Kai teisipäeval alanud ja üleeile lõppenud visiit Saaremaale oli otsast lõpuni tegus. Koos Kuressaare linnapea Hannes Hansoga külastati mitmeid siinseid ettevõtteid.

Teiste seas põigati näiteks puitmajakesi ehitavasse Saare Erekisse. Ettevõtte tegevjuhi Kaarel Väeri sõnul öelnud suursaadik neile, et praegu on Jaapanis just puitmajade populaarsus aasta-aastalt kasvamas.

“Peamine põhjus on see, et need on maavärinatele palju vastupidavamad kui teised seal ehitatavad majad,” selgitas Väer. Suursaadikule meeldinud ka see, et Saare Erekis töötab nii palju noori.

Tutvustatud sai Kaarel Väeri sõnul ka teiste Saaremaa puitmajatootjate tootevalikut. Kõlama jäi fakt, et kui kõik Saaremaa tootjad seljad kokku paneksid, saaks aastaseks tootmisvõimsuseks ca 12 000 maja aastas – seega on koos võimalik täita väga suuri tellimusi.

Väer avaldas lootust, et linnavalitsus jätkab selliste visiitide organiseerimist. “See on väga hea näide kontaktide loomise kaasaaitamisest ja ettevõtluse arendamisest kõige paremal moel.”

Peale Saare Ereki külastas suursaadik Tetsuro Kai Saaremaa piimatööstust, Baltic Workboatsi, TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskust, Kuressaare lennujaama ja Kuressaare gümnaasiumi.

Kuressaare linnapeal Hannes Hansol on Jaapani saadikuga pikaajalised soojad suhted. Ta märkis, et USA ja Hiina kõrval on Jaapani majandus suuruselt kolmas maailmas. “Eesti ja Jaapan jagavad ühiseid väärtusi, me oleme demokraatlikud, oleme vabad,” märkis Hanso.

Saaremaa huvi on tema sõnul, et saaksime Jaapanile kui suurele investorile tutvustada meie ettevõtlusvõimalusi ja Saaremaad kui turismi sihtkohta.

Just eelkõige turismi silmas pidades on kahepoolsed suhted väga olulised. Hanso sõnul külastas Eestit mullu umbes 47 000 jaapani turisti ja tänavu kasvab see arv veelgi. “Tuleb teha tööd selle nimel, et võimalikult paljud neist leiaksid tee Saaremaale.”

Print Friendly, PDF & Email