Ralli toob hotellid puupüsti täis (1)

TÄISMAJA: Ruubi Kodu perenaine Tiina Usin võib rõõmustada – võõrastemaja on Saaremaa ralli ajaks külastajatest tulvil. Foto: Raul Vinni

TÄISMAJA: Ruubi Kodu perenaine Tiina Usin võib rõõmustada – võõrastemaja on Saaremaa ralli ajaks külastajatest tulvil. Foto: Raul Vinni

Eelolevaks rallinädalavahetuseks ehk Saaremaa ralli ajaks on Kuressaare hotellides vaid üksikuid vabu tube. Valdav osa tubadest on seejuures juba pikalt ette broneeritud.

AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuht Villi Pihl nentis, et nende kolm hotelli ja üks külalistemaja olid juba ammu broneeritud. “Broneerimisega alustatakse tavaliselt ikka aasta varem, mis tähendab, et esimesed broneeringud tehti eelmise ralli ajal,” tõdes Pihl, mööndes, et viimasel hetkel on küll tulnud mõningaid äraütlemisi, kuid seda juhtub igal aastal. “Tegelikult on nii, et Rüütli ja Meri hotell on välja müüdud ja Saaremaa Valsis on veel viimaseid üksikuid vabu tube. Nii et kes on kiiremad, jõuavad veel broneerida.”

Arensburg OÜ tegevjuht Terje Nepper kinnitas, et neilgi broneeritakse tube juba aasta ette ehk tavaliselt kohe pärast rallit. Linnahotellis oli selleks nädalavahetuseks vaba veel kaks sviiti, Arensburgis vabanes alles eile kaks numbrit – sviit ja deluxe-tuba – ning Arensburgi külalistemajas oli pakkuda ainult üks tuba laupäevaks. “Seis muutub tegelikult pidevalt. Esmaspäeval olid veel kõik kohad broneeritud,” nentis Nepper. Temagi tõdes, et viimane rallieelne nädal toobki tavaliselt väikesi muutusi, sest siis annavad tulijad oma lõpliku kinnituse.

Grand Rose Spa hotelli müügi- ja teenindusjuht Mario Sau sõnas, et reedeks pole neil näiteks enam ainukestki vaba tuba pakkuda. Laupäevaks on veel mõned üksikud toad. “Aga prognoosime ka nende üksikute tubade väljamüümist. Huvilised peaksid kiirustama,” märkis ta.

Aktiivsem broneerimine hakkas rallil osalejate poolt Sau sõnul juba suvekuudel, viimase kuu jooksul on lisandunud tellimusi peamiselt fännidelt. “Ka sel nädalavahetusel ööbijatest on enamik fännid, osalejad ööbivad pigem suuremate seltskondadena ehk kogu meeskonnaga.”

Teisteski hotellides on rallifänne ja võistlejaid enam-vähem pooleks.

Ka GOSPA-st kinnitati, et neilt praeguse seisuga vaba tuba enam ei leia. “Kogu hotell oli varakult välja müüdud,” ütles hotelli juht Piret Trei.

Eriti palju teisemad lood pole ka väiksemate majutuskohtadega. Kuressaare kesklinnas asuva Ruubi Kodu võõrastemaja perenaise Tiina Usina sõnul on neilgi toad nädalalõpuks broneeritud.

“Hetkeseisuga on kõik täis,” kinnitas Usin. Broneerima asuti hoogsalt paar kuud tagasi ja ehkki mõni broneering on vahepeal vabanenud, on neile uued kenasti peale tulnud.

Print Friendly, PDF & Email