Sotsiaaltöö tegijate ringreis Pärnu- ja Viljandimaal

Kui tahta näha läbilõiget sotsiaalsest olukorrast mujal, võiks kodust välja minna ja ringi reisida. Nii tegime ka meie, kes me oleme seotud sotsiaaltööga vallas, ja mõned ametnikudki. Sel korral tegime toreda kahepäevase reisi Pärnu ja Viljandi kanti.

Hommikul jõudsime uduvihmas Lihula hooldekeskusse, kus juhataja tegi meile kiire ringkäigu oma keskuse majades, mille hulka kuulub ka rehabilitatsioonimaja, mida külastavad nii kergema kui raske puudega inimesed. Nende tegelusjuhendaja ju teab, et ega need inimesed teiseks ei saa, kuid tunneb rõõmu iga väikese edusammu üle. Seda kogesime ka Pärnu aktiviseerimiskeskuses Tulevik. Õhtu ja öö veetsime Männiku metsatalus. Edasi suundusime Viljandi valda, et külastada Paistu tugikodu ja Viiratsi sotsiaalkeskust. Tugikodus tutvusime Päikesepoisiga, kes valmistab pabertehnikas luikesid. Sotsiaalkeskuses kohtasime 89-aastast vanadaami, kes jõudis meile ülevaate anda kogu sealsest elu-olust. Kui juba Viljandis, siis olime huvitatud ka suurvalla uuest vallamajast, mis nüüdseks endisesse pangamajja kolinud. Seal tegi vallavanem meile kiire ülevaate sotsiaalolukorrast vallas. Tagasiteel külastasime Muhu hooldekodu. Eks igaühel peab olema oma koht, kuhu ilmakära ei ulatuks. Siinolijatel see on.

Selleks, et vanurid tunneksid end hooldekodus hästi ja selleks, et puudega inimesed saaksid oma eluga edasi minna, on vaja kutsumusega inimesi. Ka meie vallavanem ütles reisil, et sotsiaaltööd tegeval inimesel peab säde silmis olema. See kutsumusesäde ei jäänud meil reisil nägemata!

Ülle Kukk
Kaarma vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees

Print Friendly, PDF & Email