Saarlaste solk viiakse Pärnumaale (12)

Kümned tonnid Kuressaare elanikelt kogutud biojäätmeid toimetatakse nüüdsest kompostimiseks Pärnumaale Paikre prügilasse.

Saarte Hääl kirjutas laupäeval, et Kudjape jäätmejaama haldava OÜ Kudjape Ümberlaadimisjaam väitel sokutavad inimesed biojäätmete hulka nii palju olmeprügi, et see tekitab neile olulist varalist kahju.

Varem on samasugust kriitikat linlastelt kogutud biojäätmete kohta teinud Kuressaare Veevärk, mille Kullimäe reoveepuhastusjaam ei saanud nende käitlemisega hakkama. Nimelt sisaldavad jäätmed lisaks muule prügile ka biolagunevaid ja tavalisi kilekotte. Kilekottide ja prügi eemaldamiseks maksis linnavalitsus Kullimäele 2012. aastal 12 000, 2013. aastal 14 300 ja 2014. aastal ligi 5400 eurot.

Eile teatas linnavalitsus, et odavaim lahendus on biojäätmete vedu Pärnumaale Paikre prügilasse kompostimiseks. Kui palju sodivedu Pärnumaale maksma hakkab, linnavalitsus Saarte Hääle täpsustavale päringule ei vastanud.

“Kuna Paikre võtab biojäätmeid vastu ka biokottides, on meil kavas muuta Kuressaare jäätmehoolduseeskirja ja lisada sinna võimalus koguda biojäätmeid taas biolagunevatesse kilekottidesse,” ütles abilinnapea Taavi Kurisoo.

Kuna linnavalitsuse plaan oli hakata elanikelt kogutud biojäätmeid taas Kullimäel töötlema, jäeti sel aastal Kuressaare jäätmehoolduseeskirjast võimalus biojäätmeid biolagunevatesse kilekottidesse koguda välja.

Kurisoo sõnul on iseäranis heameel tõdeda, et linnavalitsus on saanud vastu tulla ka inimeste soovile toimetada biojäätmetega harjumuspärasel viisil. Linnavalitsus vabandab ebamugavuste pärast, mida vahepealsed muudatused kaasa tõid.

Print Friendly, PDF & Email