Saaremaa vallateede olukord on rahuldav (8)

Juunis ja septembris kontrollis maanteeamet valikuliselt Orissaare ja Kihelkonna valla teid. Kuigi puudusi avastati üksjagu, ei olnud olukord kahes vallas järelevalve spetsialisti Teet Sepa hinnangul üldse halb.

Maanteeameti järelevalvespetsialisti Teet Sepa sõnul ei ole selles midagi kummalist, et kontrollivalikusse sattus kaks Saaremaa omavalitsust. Ta lisas, et riigi maanteid kontrollivad nad iga päev ja sealgi leidub puudusi.

Kihelkonna vallas Teet Sepa hinnangul palju puudusi ei olnud. Sepp kiitis vallavanemat ja märkis, et vallavanem oli teede olukorrast teadlik. Midagi katastroofilist ei olnud Eesti konteksti arvestades ka Orissaare teedega lahti, märkis Sepp, kuigi puudusi esines seal rohkem kui Kihelkonna vallas.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles, et praeguste vallateede üks suur puudus on see, et need hakkavad täis kasvama. “Vanasti olid töökoja autod, mis lõikasid kõik ülearuse ära,” märkis Aardam. “Nüüd neid enam ei ole ja ei aita muud, kui tuleb masinatega või käsitsi teeääred korda teha.”

Aardam selgitas, et probleeme tekitavad puuoksad eelkõige kõrgetele bussidele ja näiteks tuletõrjemasinatele, mis võivad oma peeglid ära lõhkuda. Sel sügisel ongi vallas olevad teed käidud üle selle pilguga, et sõidukoridor oleks võimalikult lai, kinnitas Aardam.

Kihelkonna vallavanem tõdes, et riigilt saadav summa teede hooldamiseks on üsna piiratud, kuid lisas, et täiesti üle jõu teede korrashoid vallale ei käi ja vastavaid töid tehakse pidevalt.

Juunis kontrollis maanteeamet Orissaare valda, kus täheldati samuti hulk puudusi. Orissaare vallavanem Vello Runthal ütles, et praeguseks on paljud nendest puudustest kõrvaldatud ja paljud kõrvaldatakse edaspidi. Runthalgi tõdes, et riigi raha, mis teede jaoks mõeldud, on üpris vähe.

Vello Runthal märkis, et maanteeameti kontrollkäik tuli üldiselt kasuks, sest aitas teedega seonduvaid probleeme paremini näha.

Print Friendly, PDF & Email