Palju õnne, kallid õpetajad! (1)

Homme on õpetajate päev. Koolides tähistati seda päeva varem ja seega on õpetajad tänusõnad, kallistused ja lillekimbud juba kätte saanud.

Nüüd on kord endiste õpilaste käes, kes saavad väljendada oma tänu, kasutades tänapäevaseid sidevahendeid. Muidugi, ilmselt oleks paljude jaoks veelgi meeldivam silmast silma kohtuda. Kui ajanappus ja kaugused seda aga ei võimalda, sobib õpetaja meelespidamiseks ka telefonikõne, SMS, e-meil või õnnitlus Facebookis.

Õpetajaamet on üks väheseid, mis ajas muutunud pole. Täiustunud on õppevahendid. Tahvlit ja kriiti on asendamas projektorid ja arvutid. Ent klassi ees seisab päris inimene. Õpetaja, keda mäletatakse veel aastakümneid hiljem. Mõned õpetajad on head ja mõned mitte nii väga. Hea õpetaja ei ole aga see, kelle tunnis palju mürada saab ja kes lahkelt häid hindeid jagab. Pigem on hea õpetaja karm ja nõudlik, aga samas hooliv ja mõistev.

Saaremaal on küllalt noori, kes õpetaja-
ametit raskeks ei pea ja kõrghariduse omandamise järel välismaal karjääri tegemise asemel kooli valivad. Edu neile! Erilist tunnustust väärivad aga need staažikad pedagoogid, kes suudavad muutuva ajaga kaasas käia.

Print Friendly, PDF & Email