Linn tahab avaliku joomise keelata (16)

PURUPURJUS: Üleeile riivas Kuressaares Rae Konsumi ees paljude möödakäijate silma kõvasti purjus tegelaste seltskond, kellest üks oli verine, teine aga oimetuna pikali maas. Foto: erakogu

PURUPURJUS: Üleeile riivas Kuressaares Rae Konsumi ees paljude möödakäijate silma kõvasti purjus tegelaste seltskond, kellest üks oli verine, teine aga oimetuna pikali maas. Foto: erakogu

Kuressaare linnavolikogu asub 23. oktoobri istungil arutama avalikes kohtades alkoholi tarbimise piiramist.

Linnavalitsuse poolt volikogule esitatava määruse eesmärk on “tagada tervisliku ning laste- ja noortesõbraliku linna väärtusi hindava poliitika jätkumine”. Abilinnapea Madis Kallase kinnitusel soovib linnavalitsus avalikus kohas alkoholitarbimise keelustamist kogu haldusterritooriumil.

Seadusemuudatust ei oodata

Kallase sõnul tegid linnavolikogu kolm komisjoni ühehäälselt linnavalitsusele ülesandeks, et kogu linnas oleks alkoholitarbimine avalikus kohas keelatud. “Oleme ka ise sama meelt,” kinnitas Kallas.

Küsimusele, miks ei jäänud linnavalitsus ootama, mida otsustatakse avalikus kohas napsitamise kohta riiklikul tasandil, vastas Madis Kallas: “Komisjonid esitasid oma seisukoha juba maikuus. Nüüdseks on tekkinud olukord, kus nad küsivad õigustatult, mis edasi saab.” Abilinnapea sõnul ei taha linnavalitsus enam ootama jääda, millal seadust muutma hakatakse ja muudatus jõustub.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul on korrakaitseseaduse jõustumine pannud inimesi avalikule joomisele tähelepanu pöörama ilmselt varasemast enam. “Neid, kes kohta valimata alkoholi tarvitavad, oli ka enne, aga nüüd on nad ilmselt kõrgendatud tähelepanu all,” lausus Antsaar.

Antsaar lisas, et politsei on pidanud inimestega, kes oma teguviisi ja käitumisega kaaskodanikke häirivad, ka varem tegelema. “Selles mõttes ei ole seaduse jõustumine koormust oluliselt kaasa toonud,” märkis Antsaar, lisades, et sama kinnitab ka statistika.

Üleeile riivas Kuressaares Rae Konsumi ees paljude möödakäijate silma kõvasti purjus tegelaste seltskond, kellest üks oli verine, teine aga oimetuna pikali maas. Möödakäija tegi purjutajatest ka pildi, mille me leheveergudel avaldame.

“Kui miski häirib, siis on iga inimese õigus häirijate tähelepanu sellele juhtida, neid korrale kutsuda,” kommenteeris fotot Rainer Antsaar. Samas tõdes ta: “Olemata ise vahetult sündmuse tunnistaja ja pelgalt pildi järgi situatsiooni hinnates tundub, et see ei oleks ilmselt soovitud mõju avaldanud.”

Antsaar lisas, et sellistel puhkudel on otstarbekas helistada politsei lühinumbril 110 ja edasi tegelevad olukorraga politseinikud. “Teades kolleegide vahendusel, mis eelmisel ööpäeval Saaremaal toimus, kinnitan, et nii selle juhtumi puhul ka käituti,” ütles Antsaar.

Politsei viis mehe kainerisse

Politsei sai kell 17.45 teate, et Rae kaupluse ees on üks mees pikali ja teine verine. Antsaare sõnul pani kohalkäinud politsei korrarikkumisele poe ees punkti. Üks meestest tuli oma seisundi tõttu kainenemisele viia. Kell 20.50 märkas politseipatrull raekoja taga magavat meest, kes oli samuti purjus ja viidi kainenema.

“Sarnaste juhtumite puhul hindab politsei olukorda: kui inimene kujutab ohtu kas endale või teda ümbritsevatele, siis toimetatakse ta politseijaoskonda,” rääkis Rainer Antsaar. “Purjus inimese puhul kaasneb näiteks oht, et ta võib langeda kuriteo ohvriks. Ka agressiivselt käituv inimene tuleb tema rahustamiseks ja teiste ohustamise vältimiseks politseijaoskonda toimetada. Kui inimene saab aru, kus ta on, oskab ka oma elukoha öelda ega ohusta käitumisega teisi, siis on üsna tavaline, et ta toimetatakse koju.”

Print Friendly, PDF & Email