Parim maaraamatukoguhoidja on Marlin Pärn Orissaarest (1)

KADRIEMA: Orissaare raamatukogu lastetoa töötaja Marlin Pärn korraldab lastele igasuguseid vahvaid ettevõtmisi. Pildil on ta kadriemana lastele vanu rahvakombeid tutvustamas. Foto: erakogu

KADRIEMA: Orissaare raamatukogu lastetoa töötaja Marlin Pärn korraldab lastele igasuguseid vahvaid ettevõtmisi. Pildil on ta kadriemana lastele vanu rahvakombeid tutvustamas. Foto: erakogu

Saare maakonna parimaks maaraamatukoguhoidjaks valisid kolleegid maaraamatukogudest ja keskkogu töötajad tänavu Orissaare raamatukoguhoidja Marlin Pärna, kes esitati ühtlasi ka üle-eestilise tiitli “aasta maaraamatukoguhoidja 2014” nominendiks.

“Esimese hooga kohkusin ära, sest tublisid on ju nii palju, aga siis leppisin olukorraga,” ütles Pöide vallas elav ja kaheksandat aastat Orissaare raamatukogu lastetoas töötav Marlin Pärn.

“See on tore töö, saab inimestega suhelda ja kirjandus on huvitav,” kinnitas ta. Ka kollektiiv on Orissaare raamatukogus Marlini sõnutsi väga mõnus.

Selle jutu, et lapsed tänapäeval sugugi lugeda ei taha, lükkas Marlin Pärn ümber. “On neid, kes loevad päris tublisti, ja on muidugi ka neid, kes lugeda eriti ei taha,” märkis ta, lisades, et päris lootusetu olukord ikkagi ei ole. Orissaare raamatukogu lugejad on lisaks Orissaare lastele ka ümberkaudsetest valdadest.

Saare maakonna keskraamatukogu pearaamatukoguhoidja Maire Rauga ja Orissaare raamatukogu juhataja Eha Trummi sõnul on Marlin lisaks sellele, et ta on suurepärane töötaja, ka leidlik, hea kujutlusvõime ja avatud olekuga, mis teevad temast suurepärase ürituste organiseerija. Nii näiteks kasvas tema mõttest eelmisel aastal siduda lastekaitsepäev Krõlliga välja lausa kahe valla Krõllipäev, kus osales umbes 200 last. Sügisel korraldas Marlin Orissaare gümnaasiumi algklasside õpilastele mardi-kadrikarnevali, kus tutvustati rahvakombeid ja mängiti rahvalikke mänge. Kultuuripärandi aasta lõpetuseks tähistati F. R. Kreutzwaldi 210. sünniaastapäeva tema muinasjutu “Kullaketrajad” jutustamise ja lugemisega ning rahvusvahelisel lasteraamatupäeval toimus algklassides etluskonkurss jpm.

Marlin Pärn peab tähtsaks tuua lapsi raamatu juurde juba varakult. Nii külastab ta iga kahe nädala tagant lasteaia sõimerühma ja tutvustab temaatilistel raamatuhommikutel raamatuid vastavalt lasteaia nädalateemale. Väga hea ideede genereerijana koostab Marlin ka põnevaid näitusi ja väljapanekuid. “Marlin on just selline, nagu üks raamatukogutöötaja olema peab,” kinnitavad kolleegid, lisades, et noored lugejad usaldavad teda. Ning suur lugemus teeb temast hinnatud nõuandja.

Maakondade parimaid maaraamatukoguhoidjaid hakati Eestis valima 2001. aastast. Eesti raamatukoguhoidjate ühingu (ERÜ) üle-eestilise tunnustuse “aasta maaraamatukoguhoidja” eesmärk on väärtustada ja tunnustada maaraamatukoguhoidja kutsetööd oma raamatukogus ja paikkonna elu edendamisel või Eesti raamatukogunduses aasta töötulemuste põhjal (septembrist septembrini). Seda üle-eestilist tiitlit antakse välja aastast 2011.

Aasta maaraamatukoguhoidja 2014 nominendid kuulutatakse välja XIV maaraamatukoguhoidja päeval 30. oktoobril Paides. Aunimetuse saaja selgub ERÜ aastakoosolekul 2015. a veebruari lõpus.

Print Friendly, PDF & Email