Suletud ring?

Sellest, kuidas kiirlaene võtnud inimesed ei suuda neid tagasi maksta ja end aina uutesse võlaköidikutesse mässivad, võib meedia vahendusel lugeda-kuulda liigagi sageli.

Kohtunik Külli Mõlderi sõnul on aasta-aastalt rohkem neid inimesi, kes kohtult omaenda pankroti välja kuulutamist ja võlgadest vabastamist taotlevad.

Et kiirlaenukontorid pole mingid heategevusasutused ja välja antud summad rasvase protsendiga tagasi nõuavad, peaks nüüdseks teadma vist igaüks. Peaks, aga kas teab? Või kui teabki, kas sellest teadmisest on abi, et väljapääsmatuna näivast olukorrast mingi muu väljapääs leida?

Tagantjärele parastajaid ilmselt jätkub: ise oli loll! Otsinud mingi muu lahendus!

Kindlasti on neid, kes homsele mõtlemata kergest raha saamise võimalusest kinni haaravad ja saadud summad mõtlematult igasugu tühja-tähja peale kulutavad. Samas on arvatavasti ka neid inimesi, kelle jaoks raha võlgu võtmise otsus ei tule kergelt.

Kui mitut last kasvatav üksikvanem kaotab töö ega leia pingutustele vaatamata uut, elada pole aga millestki, mida siis edasi teha? Toiduabist ju kommunaalkulusid maksta ei saa.

Print Friendly, PDF & Email