Saaremaa rikaste TOP-is on uusi tulijaid (1)

Foto: Egon Ligi

Foto: Egon Ligi

Ajalehe Äripäev koostatud Eesti rikaste TOP 500-s on Saaremaaga seotud ärimeeste hulgas sedakorda mitu uut tabelisse jõudnut.

Tabeli teises pooles on näiteks kalaärimees Mihkel Undrest ja Kuressaare Auriga kaubanduskeskuse omanik Maidu Lempu (fotol).

Esimene neist, Mihkel Undrest, on oma 7,8 miljoni euro suuruse varandusega platseerunud Äripäeva TOP-is 352. kohale. Maidu Lempu varanduse suurus on ajalehe andmeil 5,8 miljonit eurot ning see on andnud talle ja kuuele teisele ärimehele jagamiseks 470. koha.

Tabelis kõrgeimal kohal on Saaremaa juurtega energeetikaärimees Kristjan Rahu, kes on võrreldes mulluse 43. kohaga tõusnud 14. kohale. Tema varanduse suurus on 92,6 miljonit eurot.

Suurim tõusja

Rahu ongi rikaste edetabelis üks suuremaid tõusjaid. Äripäeva andmeil langetas ta sel aastal Eesti ärimaailmas üpris erandliku otsuse – kaasas energeetikakontserni Utilitas Grupp tegevjuhid ka ettevõtte omanikeringi. Nii jagavad Priit Koit, Priidu Nõmm, Aulis Meitus, Janek Trumsi ja Erich Teigamägi omavahel 12,5-protsendilist osalust. Ülejäänud osalus on endiselt Rahu jagu.

Saaremaaga seotud ärimeestest on kõrgeimal kohal n-ö suvevilsandlane, automüügiga tegelev Väino Kaldoja. Silberauto omaniku varanduse suuruseks on Äripäev märkinud 87 miljonit eurot ja see on andnud talle 16. koha.

Mullu pankrotis AS-i Saaremaa Golf ostnud Peter Hundi päralt on 24. koht ja varandust on tal 76,5 miljonit eurot. Kinnisvara ja puidutöötlemise alal tuntud saarlane Kaido Jõeleht saavutas rikaste edetabelis 41. koha, varanduse suurus 55,4 miljonit eurot.

Tubli tõusu on Eesti rikkamate tabelis teinud ka peamiselt transpordis, toiduainetööstuses ja kinnisvaraarenduses tegutsev ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kelle varanduse suuruseks on hinnatud 35,4 miljonit eurot. Tema päralt on mulluse 87. koha asemel nüüd 63. koht.

Vaid mõni koht tagapool, 65. kohal, on Saaremaal elav ja siin AS-i Luksusjaht omav Sven Lennart Alpstål, kelle varanduse suurus on tabeli andmeil 34,2 miljonit eurot.

Toomase vara Mari nimel

96. kohal on Ruhnu elanike registrisse kantud ehitusettevõtja Aivar Tuulberg, kelle rikkus küündib 25,3 miljoni euroni. 99. kohalt leiab aga saarlasest ärimehe Toomas Tooli abikaasa Mari Tooli, kelle varanduse suurus on 24,8 miljonit eurot.

118. kohal on Baltic Workboatsi (BWB) üks omanikest Märten Vaikmaa. Tema varanduse suuruseks on hinnatud 20,6 miljonit eurot. Teine BWB omanikest – Margus Vanaselja – on oma 20,3 miljoni euro suuruse varandusega kolm kohta tagapool.

Neile järgneb Indrek Neiveltiga 162. kohta jagav Märt Vooglaid, kelle varanduse suurus on 15 miljonit eurot. 170. kohta on kahe teise ärimehega jagamas tehnikaäris tegutsev Jaan Koppel, varandust 14,7 miljonit eurot.

Tunnustatud silmaarsti Ants Haaveli, kes on silmade laserprotseduure tegeva KSA Silmakeskuse OÜ omanik, varanduse suuruseks on hinnatud 11,1 miljonit eurot ning tema päralt on seega 229. koht. Salva kindlustuse juhatusse kuuluva Tiit Pahapilli leiab 267. kohalt, varanduse suurus tabeli andmeil 9,9 miljonit eurot.

310. kohal on Salmelt pärit Eliis Näro 8,5 miljoni euro suuruse varandusega. Eelmisel aastal oli tema asemel tabelis tema mees Peeter Kukk, kes oli aastaid tagasi Viimsi spaa üks omanikest ja juhtidest. Varasematel aastatel on tabelis olnud aga just Näro, sest investeerimisfirma Trendamo omanik on vahelduva eduga kas Kukk või Näro.

Rikaste TOP-is on ära toodud ka Selgase külas suvekodu omav Raivo Hein: 343. koht, varandust 7,9 miljonit eurot. Georg Otsa spaa käivitanud hotelliärimees Tarmo Sumberg on aga 352. kohal, varandust 7,8 miljonit eurot.

Toidutööstustele marju müüva Saareki suuromanik Toivo Alt on sedakorda 399. kohal, varandust 6,9 miljonit eurot. Kütusefirma Jetoil ühe suurema omaniku, Saaremaalt pärit Ando Raua varandus on tabeli andmeil 6,4 miljonit eurot, koht 426.

Print Friendly, PDF & Email