Toidupank läheb üle viiepäevasele nädalale

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Seni abivajajaile kolmel päeval nädalas söögikraami jaganud Kuressaare Toidupank hakkab seda peagi tegema viis korda nädalas.

“Praegu jagatakse toitu kolmel päeval nädalas, oktoobri keskel läheme viiepäevasele jagamisele, sest abivajajaid jagub,” ütles vähem kui kuu aega tagasi Vete tänaval uksed avanud Toidupanga asutaja, Nelikaare koguduse pastor Alur Õunpuu (fotol).

Jagatava söögikraami annavad Selver ja Rimi. Jätkub ka vabatahtlikke, kes soovivad Toidupanga töösse oma panuse anda. “Ka kohalik töötukassa on initsiatiivi üles näidanud, sealtpooltki on võimalik abiväge saada,” kinnitas Õunpuu.

Seoses Toidupanga avamisega Kuressaares lõpetas Saare Selver iganädalase leiva-saia jagamise Saaremaa lasterikaste perede ühendusele.

Ühenduse juhatuse liikme Reeda Kuuse andmeil võivad toiduabi taotleda kõik Saare maakonna elanikud, kelle sissetulekud jäävad allapoole ametlikult määratud toimetulekupiiri.

Toiduabi taotlemiseks tuleb alla toimetulekupiiri elavatel peredel pöörduda vastava sooviga linna või valla sotsiaalosakonna poole.

“Suuremates omavalitsustes, kus abivajajaid on rohkem, koostatakse igal nädalal nimekiri, mis saadetakse otse Toidupanka,” rääkis Kuusk. “Väiksemates valdades, kus abivajajaid on vähe, võib paluda sotsiaalosakonnalt tõendit Toidupangale, et taotleja vastab toiduabi saamise eeltingimustele, ja varem kokku lepitud ajal oma toidukastile Toidupanka järele minna.”

Kuuse sõnul on Saaremaa lasterikaste perede ühendusel Kuressaare Toidupangaga kokkulepe, et kui mõnel perel tekib ootamatult vajadus toiduabi järele – töö kaotamise, õnnetuse vms tõttu –, siis saab seda taotleda ühenduse kaudu.

Print Friendly, PDF & Email