Rallisprindilt kolm Eesti meistritiitlit

TIITLIVÕITJAD: Imre Kuusk ja Rasmus Uustulnd valmistuvad stardiks. Foto: Alver Kivi

TIITLIVÕITJAD: Imre Kuusk ja Rasmus Uustulnd valmistuvad stardiks. Foto: Alver Kivi

Eesti rallisprindi meistrivõistluste kolmandal ja ühtlasi viimasel etapil Hiiumaal kindlustasid endale meistritiitli Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, Ken Torn ja Riivo Mesila ning Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu.

Võitnud Hiiumaa rallisprindis 2WD1600 klassis kaks esimest sõitu, tagasid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk endale Eesti meistritiitli ja kolmandas sõidus noormehed enam kaasa ei teinud.

Rasmus Uustulnd ütles, et kuigi võit tuli kindlalt, konkurentsi lahjaks nimetada kohe kindlasti ei saa. “Paljud konkurendid olid kohal, kuid meil õnnestus seekord paremini esineda,” märkis noor rallipiloot. “Ausalt öeldes ei olnud võit omaette eesmärk. Tahtsime lihtsalt sõita ja mõnusat tunnet saada.”

Ka kaks tänavust esimest rallisprinti võitnud Uustulnd ja Kuusk käisid Hiiumaal, et saada mingigi hea tunne eelseisvaks Saaremaa ralliks. “Rada oli väga kihvt ja nauditav,” ütles Uustulnd. “Kiiruse suhtes ei saa nuriseda. See on olemas. Küsimus on detailides, et kogu “kompott”, mida on vaja edukaks ralliks, kokku panna.”

Kuigi Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu said Hiiumaa rallisprindil kolmanda koha, piisas noortele sellest Juunior 2000 klassis Eesti meistritiitli võitmiseks.

Hiiumaal olid võitjad Karl Martin Volver ja Margus Jõerand Ford Focusel, kes edestasid Roland Poomi ja Marti Hallingut Ford Fiestal 28,7 sekundiga ning Kenneth Seppa ja Tanel Kasesalut Citroën C2R2 MAX-il 31,2 sekundiga.

“Sõitsime turvaliselt ja proovisime autol Saaremaa ralliks erinevaid seadeid,” ütles Kenneth Sepp, lisades, et kuna meistritiitli kindlustamiseks oleks piisanud ka neljandast kohast, sai selle võrra rahulikumalt sõita.

Samas tunnistas Sepp, et midagi jäi ka varuks. “Ütleme nii, et päris kõike pole letti pannud, varu oli, et veel kiiremini sõita. Aga kui konkurendid kandadele ei astu, siis ei ole tark üle pingutada,” selgitas rallipiloot. “Meistritiitel on kindlasti eesmärgi saavutamine. Kahju, et rallihooaeg pole tehniliste viperuste tõttu nii välja kujunenud, nagu lootsin. Kuigi iga ralli alguses oleme olnud poodiumikonkurentsis ja isegi juhtinud oma klassis, on midagi auto juures alla andnud ja oleme raja äärde jäänud.”

Kenneth Sepp tunnistas, et paari nädala pärast sõidetaval kodurallil on eesmärgid seatud kõrged. Eelmisel aastal saadi klassis A7 esikoht, tänavu soovitakse sama tulemust korrata A6-klassis. “Ralli tahame lõpetada kõige kõrgemal poodiumiastmel,” rääkis Sepp oma eesmärkidest.

Klassis 2WD 2000 said Hiiumaa rallisprindis esikoha küll David Sultanjants ja Siim Oja Citroën DS3-l, kuid Honda Civic Type-R-l teisena lõpetanud saarlaste rallipaarile Ken Torn ja Riivo Mesila piisas sellest Eesti meistritiitli võitmiseks.

Lembit Soe ja Ahto Pihlas Toyota Starletil said Hiiumaal neljanda koha.

“Kuna hooaeg on olnud kõike muud kui õnnestumine, siis lootsin sealt hea tulemuse saada,” ütles Ken Torn, lisades, et lihtsalt ei tulnud midagi. “Paus, mis meil siin tekkis, ei tulnud sõidule kindlasti kasuks, aga sõitsime oma tempos ja tundus, et see tõusis iga vooruga.”

Nüüd valmistub rallipaar koduseks Saaremaa ralliks. “Eesmärk on ikka lõpetada ja seda võimalikult edukalt,” lausus Torn.

2WD 2000+ klassis olid Hiiumaal võitjad Toomas Vask ja Taaniel Tigas BMW M3-l, kolmanda koha saanud Kristjan Pints ja Erki Pints BMW M3-l kaotasid neile 36,8 ja neljanda koha saanud Timmu Kõrge – Erki Pints BMW M3-l 40,5 sekundiga.

4WD-klassis said Reiko Lempu ja Andre Rahumeel Mitsubishi Lancer EVO 9-l neljanda koha, kaotades võitjatele Egon Kaurile ja Annika Arnekile Mitsubishi Lancer EVO 8-l 55,4 sekundiga.

Print Friendly, PDF & Email