Saare maavalitsus tahab osta Abrukale ATV ja Vilsandile jalgratta (10)

Saare maavalitsus tahab osta Abruka saarevahile teenistusülesannete täitmiseks ATV ja Vilsandi saarevahile jalgratta.

Vilsandi saarevaht Avo Piisk ütles, et tema teada on Vilsandi ainus saar, kus saarevahil pole ametivarustuses veel jalgratast. “Tätte jättis omal ajal jalgratta võtmata minu meelest,” sõnas Piisk. “Ma ei ole kunagi näinud Tätte Jaani ka jalgrattaga sõitmas, võimalik, et ta ei oska,” lisas ta muiates.

Vilsandi saarevaht möönis, et jalgrattaga saab kiiremini edasi, kuid jalgsi liikudes jõuab rohkem tähele panna.

Avo Piisa sõnul on jalgratas, mida maavalitsus osta plaanib, hea mudel, millel on korralikud paksud rehvid. “Kusjuures need ei ole maastikukummid, millega on rahvuspargis väljapool teid minu meelest sõitmine keelatud,” rääkis Piisk, olemata samas kindel, kas see keeld ka praegu veel kehtib.

Vilsandi saarevaht ütles, et kuigi tal on olemas ka isiklik ATV, ajaks ta tööasju pigem riigi riistapuuga, mis talle loodetavasti tulevikus ka antakse. “Mul on muide endal ka mopeed ja muldvana Vene jalgratas, mis on aga leebelt öeldes otsas,” lausus Piisk.

Vastavalt ametijuhendile peab saarevaht ülevaate saamiseks tegema saarel nädalas vähemalt ühe kontrollkäigu ja Abruka saarevahil on seni selleks kasutada olnud jalgratas ja isiklik auto. Maavalitsus viitab oma taotluses, et ATV võimaldab saare teedel ja maastikul mugavamini ja kiiremini liikuda. ATV soetamiseks küsis maavalitus hinnapakkumise viielt ettevõttelt, sõiduk läheb maksma 4999 eurot.

Vilsandi saarevahile plaanitakse osta 500 eurot maksev jalgratas Helkama Jääkäri 3-V, millega saab sõita nii kruusateedel kui ka katteta teedel ning mis peaks vastu ka merelisest kliimast tingitud korrosiooniohule.

Saare maavalitsus taotleb siseministeeriumilt toetust sõiduvahendite ostmiseks saarevahtide tegevuse rahastamiseks ettenähtud eelarvest, kuid seni pole veel teada, kas ministeerium annab ostudeks loa või mitte.

Print Friendly, PDF & Email