Ragn-Sells langetab Ida-Saaremaal prügiveohinda (10)

Ida-Saaremaa ja Muhu valla korraldatud jäätmeveo konkursi võitis senine vedaja AS Ragn-Sells, kes pakkus konkurendist madalamat hinda kõigi konteinerite arvestuses.

Hankekomisjoni liige Martin Käärid ütles, et hanke tulemusel hakkab Ragn-Sells vedama prügi odavamalt kui praegu.

Kääridi sõnul on Ida-Saaremaa prügikonteinerite tühjendamise hinnad erinevalt Kuressaares läbi viidud hankest proportsioonis konteineri mahuga. “Konteineri tühjendamise hind suureneb vastavalt konteineri suurusele,” täpsustas ta.

Martin Käärid rääkis, et hindamisel võrreldi üheksa eri suurusega konteineri tühjendamishindasid ja kõigi üheksa konteineri puhul oli Ragn-Sellsi hind keskeltläbi mõne protsendi võtta soodsam kui teisena pakkumise teinud AS-i Eesti Keskkonnateenused oma.

Hankekomisjoni liige möönis, et kuna praegune vedaja jätkab prügivedu ka edaspidi, jääb ära ka segadus elanike hulgas, mis tavaliselt kipub vedaja vahetusega kaasas käima. Hanke tulemusel saavad järgmiseks kolmeks aastaks Ragn-Sellsi prügivedajaks Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pöide ja Valjala vald. Uus prügiveoleping hakkab kehtima 1. veebruarist 2015.

Print Friendly, PDF & Email