Mundris mehed kesklinna

Oktoobrist ametisse asuv Saaremaa politseijuht Rainer Antsaar andis Kuressaare linnavalitsusele lubaduse, et kesklinnas on tema ametiajal liikvel rohkem korrakaitsjaid, kui seni on olnud. Konkreetselt lubas ta patrulli kohalolu kesklinnas reedel ja laupäeval kella kahest öösel kuueni hommikul, mil seal enim intsidente toimub.

Kindlasti on tegemist kõiki linlasi meeldivalt üllatava uudisega. Miks seda lihtsat ja loogilist sammu aga varem astutud pole? Politseis tehtud muudatused, mis annavad maakonda rohkem võimu, viitavad sellele, et Pärnus mere taha jääva linnakese olusid siiski ei tunta.

Või kasutasid sealsed juhid seni kogu ressursi korra tagamiseks Pärnus, jättes “ääremaa” unarusse?

Kuigi reaalseid tulemusi veel pole, võib loota, et sinise mundri nägemine kainestab pisut isegi umbjoobes inimest ja avaliku korra rikkumised kesklinnas vähenevad.

Oleks aga naiivne arvata, et viinapitsist julgust saanud noored rusikate abil arvete klaarimisest sootuks loobuvad. Natuke turvalisemaks peaks meie linn aga siiski muutuma, kui maakonnas kolm patrulli tegutseb.

Kui vaid need pidevad reformid politseis lõppeksid ja tavapolitseinikele natukenegi aega antaks oma igapäevast tööd teha.

Print Friendly, PDF & Email