Teadlaste ÖÖl juuakse taimeteed ja räägitakse tervisest

Festivali Teadlaste ÖÖ raames räägitakse Saaremaa ühisgümnaasiumis tervise hoidmisest ja kohalikest ravimtaimedest. Reedel peab kohalikest ravimtaimedest loengu etnofarmatseut Renata Sõukand, õhtu jooksul saab erinevaid taimeteesid ka testida.

SÜG-i keskkonnahariduskeskuse juhataja Anne Teigamägi ütles Saarte Häälele, et kõige põhjalikumalt käsitletaksegi sel aastal ravimtaimede temaatikat, millest tuleb rääkima oma ala korüfee Renata Sõukand. Sõukand peab reedel nii loengu kui korraldab ka õpitoa ja lõpetab õhtu teaduskohvikuga, kus huvilised saavad temaga vestelda ravimtaimedest ja ka ise mitmeid taimeteesid proovida.

Renata Sõukand ütles, et maitsmisele tuleb kuni kümme teed, kuid konkreetset valikut ei soovinud ta veel avaldada. “Ma tahaksin teada, kas inimesed tunnevad need teed ära,” selgitas ta.

Teadlaste ÖÖ üritustel osalemiseks tuleb end eelregistreerida e-posti aadressil anne.teigamagi@syg.edu.ee või telefonil 45 26 731. Loengute ja õpitubade täpsema kava leiab SÜG-i kodulehelt. Anne Teigamägi ütles, et kohti veel jagub, kui välja arvata mõned töötoad, mis on mõeldud noorematele huvilistele.

Mitmel pool Euroopas toimuvat Teadlaste ÖÖd korraldatakse Saaremaal 2010. aastast. Teigamäe sõnul on Saaremaal siiani osalenud peamiselt SÜG-i õpilased, kuid sõltuvalt teemadest on kohale tulnud ka eakamaid külalisi ja teiste koolide õpilasi.

Tallinnas räägitakse Teadlaste ÖÖl ka Saaremaa ajaloost. Nimelt peab vanemteadur Jüri Peets ajaloo instituudis loengu “Vägivaldne surm – taplejate argipäev”, kus tuleb juttu Salme laevaleiu relvadest.

Print Friendly, PDF & Email