Sel sügisel 16 õpilast rohkem

Saare maakonna koolides õpib sel õppeaastal kuusteist õpilast rohkem kui 2013/2014. õppeaastal.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et kasv on tulnud algklasside arvelt.

“Kui eelmisel aastal oli üle kolmesaja lapse vaid esimestes klassides, siis nüüd tuli ka teistesse klassides üle kolmesaja lapse,” selgitas ta. Seega õpib 2014/2015. õppeaastal maakonna koolides 3376 õpilast. Konkurentsitult suurim õpilaste arv 965 on Kuressaare gümnaasiumis. Teisel kohal on Saaremaa ühisgümnaasium 654 õpilasega ning kolmas on Kuressaare vanalinna kool 357 õpilasega.

Ruhnu põhikoolis õpib vaid 11 last, Pihtla koolis 19 ja Kihelkonna koolis 23 õpilast.

Õpilaste üldarvu kasvatas enim Kuressaare gümnaasium, kus lisandus 50 õppijat ja õpilaste arv kasvas kõigis vanuseastmetes. Ruhnu kooli tuli juurde neli õpilast, sealjuures I klassi kolm. Võrdluseks võib öelda, et eelmisel aastal ei läinud Ruhnus esimesse klassi ühtki õpilast. Aste põhikool sai juurde kuus õpilast, neist viis tuli esimesse klassi. Kärla põhikooli lisandus koguni 10 õpilast.

Langenud on SÜG-i ja Orissaare gümnaasiumi ning Salme ja Kihelkonna kooli õpilaste arv. Kihelkonna koolis õpib sel õppeaastal 23 last. Koolidirektor Enda Torga sõnul pole piirkonnas enam piisavalt elanikke. “Põhjus on, et inimesi lihtsalt pole, mitte see, et lapsed käiksid näiteks linna koolides,” nentis ta.

Kuressaare ametikoolis õpib sel aastal 867 õpilast ja Kuressaare kolledžis 221.

Print Friendly, PDF & Email