Luks- ja minisuvila hinnavahe saarel on 162 000 eurot

KENAKE SUVEMAJA: Kõrgeima hinnaga suvila Saaremaal asub Kärla vallas Käesla külas. Foto: Mari Pukk

KENAKE SUVEMAJA: Kõrgeima hinnaga suvila Saaremaal asub Kärla vallas Käesla külas. Foto: Mari Pukk

Kui kõige kallim praegu Saare maakonnas müüdavatest suvilatest maksab 169 000 eurot, siis odavaima saab kätte 7000 euroga.

Kinnisvaraportaalis City24.ee oli eilse seisuga Saaremaal suvilana müügis 24 objekti. Kalleim neist on hinna poolest teistest kaugelt üle. Ka odavaima suvila kohta võib öelda, et selle hind on teisest üsna erinev – TOP 5 tagantpoolt ettepoole ütleb, et hinnalt järgmine odavam suvila maksab koguni poole rohkem kui see kõige soodsam pakkumine.

Nende suvilate TOP 5-s, mille soetamiseks tuleb rahakotiraudu enim avada, ongi vaid esikohal olev suvila Kärla vallas Käesla külas nõnda kopsaka hinnaga. Luksuslik, 16 km kaugusel linnast asuv suvila on suurest teest eemal looduskaunis kohas. Kinnistul asuvad lisaks palkmajale ka saun, ait ja vana laut.

Huvilisi Soomest ja Venest

Selle objekti müügiga tegeleva Compakt Kinnisvara maakler Urmas Oja tõdes, et suvilana müüdav elamukompleks on müügis olnud nüüdseks pisut üle aasta ja enamjaolt on huvi tuntud n-ö piiri tagant. Huvilisi on olnud Soomest ja Venemaalt. “Hinda oleme veidi korrigeerinud allapoole,” lisas Oja.

Hinnalt järgmine – 99 000 eurot maksev – on suvilate nimistus talukompleks Torgus Hänga külas. Selles müügikuulutuses nenditakse, et tegemist on ka suurepärase jahipiirkonnaga ning kompleks sobib hästi turismitalu pidamiseks. Lähim naaber asub ligi 200 meetri raadiuses, lähim kauplus ja bussipeatus 2 km kaugusel ning Mõntu sadamasse on umbes 3 km.

98 000 euroga saab kätte palksuvila Vilsandi rahvuspargis. Selle kuulutuse all müüakse korraga kahte kinnistut – hinnas sisaldub ka naaberkinnistu, mis piirneb merega.

95 000 euro eest võib osta endale suvila Kihelkonna vallas Neeme külas. Seal kuulub kinnistu juurde 120 meetri ulatuses oma randa. Kinnistul asuvad rookatusega ait ja endine saun-sepikoda, kus sepikoja asemel on nüüd köök-söögituba. Krundil on veel kolm kämpingumaja, millest üks on suure terrassiga.

94 500 eurot tuleks välja käia Laimjala vallas Ruhve külas asuva suvemaja ja kinnistute eest. Maja on kahekorruseline ja vajab sanitaarremonti. Kinnistul asub ka kõrvalhoone, on viljapuuaed. Maja juurde kuuluvad lisaks detailplaneeringuga kinnistud vaatega merele. Kahel kinnistul on oma veepiir. Kohe maja juures asub Ruhve puhke- ja supluskoht.

Odavaim suvila 7000 eurot

Odavaim suvila, mille saab kätte 7000 euroga, asub Torgu vallas Kargi külas. Tegemist on üsna pisikese, 25-ruutmeetrise suvilaga, maad on selle juures aga 2231 m². Tilluke suvila asub männimetsas, merest 2,5 km kaugusel.

Soodsaimat “minisuvilat” müüva Pindi Kinnisvara maakler Liis Laur tõdes, et see suvila on müügis olnud umbes poolteist aastat. “Hinda on korra langetatud, aga praegust hinda omanik rohkem ei langeta,” kinnitas Laur, lisades, et viimane hinnalangus oli lihtsalt väga suur.

Ostuhuvilisi on olnud ning põhiliselt on need olnud noored inimesed, kellele objekt pakub huvi just oma odava hinna tõttu. “Lähinädalatel on jälle vaatama minek ühe noorpaariga,” sõnas Laur.

Kargi külas asub ka odavamate TOP-i järgmine suvila. Sellest, kümme ruutmeetrit suuremast suvilast, asub meri ca 1,5 km kaugusel, bussipeatus 300 m kaugusel, kauplus 6 km kaugusel ning selle eest küsitakse 15 000 eurot.

Hinnalt järgmine – 30 000 eurot – on Keskrannal asuv suvila, mille juurde kuuluvad muu hulgas ka saun ja kümblustünn. Sellest suvilast on mereni vaid 700 meetrit ning ostmise asemel võib pakkuda ka vahetusvarianti.

32 400 euro eest saab kätte suvila Muhus. Seal on majast mereni umbes 15 minutit jalutamist ja Väike väin asub ca 900 meetri kaugusel. Järgmine on hinna poolest veel üks Keskrannal asuv suvila, mille eest küsitakse 43 000 eurot.

Kinnistul asub kahekordne elumaja, on basseiniga terrass, kasvuhoone ning grillimaja. Mändjala supelrand jääb sellest suvilast 500 meetri kaugusele.

Print Friendly, PDF & Email