Lugeja kiri: Elu on tore värk!

See oli õpetaja Alma Klaureni ütlemine, mis tuli mulle meelde, lugedes ekstreemspordi võistlusest Saaremaal. Võistluse marsruut hõlmas Lääne-Saaremaad, ilusaid, märgilise tähendusega kohti, nagu Nasva, Sõrve poolsaar, Vilsandi, Karujärv. Et see meeldis osavõitjatele väga, väljendus ajalehe andmeil emotsionaalses arutelus võistluse lõpul. Minu meelest oli see Saaremaa sügavuti tundma õppimine.

Midagi taolist võiks noortele pakkuda traditsioonilise bussiekskursiooni täiendamiseks – käia mõned lõigud marsruudil mööda Saaremaad jalgsi, miks mitte ka paadiga, jalgrattal vm.

Kord, kui tulime ekskursioonibussiga Kaalist ja sõitsime Kaarma kiriku poole, läks buss rikki, liikus edasi vaevaliselt. Pidasime bussijuhiga nõu. Soovitasin tal Kaarma kolhoosi töökojani välja vedada, ehk saab sealt abi. Seda lubati, õpilastega läksime aga jalgsi edasi mööda jalgrada, mööda liivamäest, karstipugemitest ja jõudsime Kaarma maalinnani. Edasi tutvusime Kaarma kirikuga, kus buss meile järele jõudis. Pärast ütlesid ekskursandid, et see umbes 3 km pikkune jalgsikäik oli vahelduseks bussisõidule väga kena. Tegin ka hiljem mõned taolised jalgsimatkad bussireisile vahelduseks.

Urve Kirss

Print Friendly, PDF & Email