Saarte Hääle konkursi võiduleib läheb tootmisse (2)

JÄTKU LEIBA: Anni Veskinõmm ja Janar Vaima loodavad, et tulevikus on neil alustel Anni retsepti järgi valminud leivad. Foto: Raul Vinni

JÄTKU LEIBA: Anni Veskinõmm ja Janar Vaima loodavad, et tulevikus on neil alustel Anni retsepti järgi valminud leivad. Foto: Raul Vinni

Eile istusid ühe laua taha Saarte Hääle koduleivakonkursi võitja Anni Veskinõmm ja Saare Leib OÜ direktor Janar Vaima, et arutada konkursi võitnud leiva tootmisse laskmist.

Tehniliste üksikasjade arutamiseks kohtuvad leivameistrid uuesti järgmisel nädalal, kuid esialgne kokkulepe saavutati juba eile.

Reedel Kuressaare kesklinnas Saarte Hääle konkursil parima koduleiva küpsetajaks tunnistatud Anni Veskinõmm ütles, et mõte talle iseenesest meeldib. Pisut kõhklema pani Veskinõmme aga kartus, et Saare Leivast tulnud tootel pole päris sama maitse, mis kodus küpsetatul.

Janar Vaima kinnitas seepeale, et juhul kui leib samasuguse maitsega ei tuleks, siis poleks mõtet seda tehagi. “Teeksime muidugi ka proovipartiid ja vajalikud katsetused, “ lubas ta.

Samas tõdes Vaima, et pelgalt retsepti järgi identset leiba toota ei saa, mistõttu ongi koostöö Veskinõmmega oluline, ikka parima tulemuse saavutamiseks.

Vaima lisas, et koduleiva retsepti kasutamine leivatööstuses endast probleemi ei kujuta: “Mis see koduleib teistsugune on?”

Anni Veskinõmm rääkis, et on oma retsepti jaganud teistelegi, kuid maitse pole teiste tehtud leival kunagi päris sama olnud. Samas tõdes ta, et ka siis, kui ta ise leiba teeb, koostisosade vahekorrad mingil määral ikka vahelduvad ja mõnikord tuleb parem leib välja, teinekord kehvem.

Konkursi võitnud leiva retsepti on Anni Veskinõmm arendanud nelja aasta jooksul. “Alustasin keefiri ja Borodino leivaga,” meenutas ta oma esimest juuretisetegu.

Nüüdseks teeb Anni leiba rukkijahust ja vähesest linnasejahust. Viimast on tema sõnul Kuressaarest üsna keeruline leida, mistõttu on ta linnasejahu internetist tellinud. Janar Vaima lisas, et linnas teeb leiva tumedaks ja annab hea mõrkja maitse.

“Leiva saab oma nime retsepti autori järgi,” kinnitas Vaima. Seega võib tulevikus kohalikest poodidest otsida Anni leiba. Eilsel kokkusaamisel tootmise mahtudest veel otseselt ei räägitud, kuid Vaima nentis, et klientide jätkuva huvi korral võib rääkida ka pikaajalisemast tootmisest.

Reede õhtul toimunud lõikuspeol said kesklinna kogunenud inimesed kodus tehtud leibu ise proovida. Leibade suurest hulgast hoolimata söödi kõik üsna kiiresti ära. Inimeste tunglemine leivalaua ümber andis tunnistust, et huvi koduleiva vastu on suur ja tõenäoliselt oleks vähemalt sama suur huvi ka konkursi võitnud leiva ostmise vastu.

Kadi raadio ja Saarte Hääle direktor Gunnar Siiner ütles, et tal on väga hea meel, et konkursi võitnud leiva tootmist katsetama hakatakse, ja lisas: “Loodan, et saavutatakse samasugune maitse kui konkursileival.”

Print Friendly, PDF & Email