Lugeja kiri: Kursused viinajoojatele (7)

Avalik joomine on praegu väga aktuaalne teema. Mida arvab aga eesti rahvas seoses 1. juulil kehtima hakanud korrakaitseseaduse ehk nn alkoholiseadusest?

Eesti vabariik oli juba enne 1. juulil kehtima hakanud seadust joomingute poolest kuulus kogu Euroopas. Oleme joodikute rohkuse poolest vist lausa esirinnas.

Seadusest on puudu vaid see, et alkoholi võiks kauplustes müüa 24 tundi ööpäevas – siis oleks täismäng.

Elu läheb meil aina huvitavamaks. Näis, mis tulevik toob. See, et niisugune seadus riigikogus vastu võeti, on minu meelest täiesti absurdne. Huvitav, kes oli selle tobeda seaduse autor?

Võib-olla oleks selleks, et joomisest loobutaks, vaja korraldada spetsiaalsed kursused. Selleks peab olema aga algataja, kes on võimeline neid kursusi läbi viima.

Kursusel peaks osalema need, kes ilma alkoholita elada kohe kuidagi ei saa. See, kes selle kursuse läbi viib, peab aga olema mitte mõni karskusseltsi esindaja, kes välja naerdaks, vaid joodikute endi hulgast mingi asjalikum mees, kes on nõus mõneks ajaks joomisest loobuma ja proovib, kas sellest midagi välja tuleb. Siis võtaks ta mehed kokku ja räägiks oma kogemustest.

Võib-olla tuleks aga joodikud hoopis tükiks ajaks viia niisugusesse kohta, kus alkoholi pole võimalik saada. Kas Eestis selliseid kohti üldse leidub, pole ma paraku kindel. Kui oleks, oleks see suurepärane koht viinaraviks.

Mine tea, kui kõik joodikud joomise maha jätaksid, võib-olla läheks Eesti riik siis pankrotti?

Öeldakse, et meremehed on joodikud. Mina meremehena olin seitse kuud merel ega saanud selle aja jooksul piiskagi võtta. Pärast seda võtad maal aga üheainsa pitsi ära – ja juba oledki joomane! Seda kogust ei anna võrreldagi sellega, mis nüüd avalikes kohtades ära juuakse!

76-aastane endine meremees

Print Friendly, PDF & Email