Aavikute majamuuseum vajab uut küttesüsteemi (3)

Saaremaa muuseum küsib kultuuriministeeriumilt täiendavalt raha Kuressaares Vallimaa tänaval asuva Aavikute majamuuseumi tarbeks, kuna 2015. aasta kütteperioodi alguseks vajab hoone uut keskküttetorustikku ja soojussõlme.

Praegu on muuseum Kuressaare Soojuse kaugküttega ühendatud 60 meetri kaugusel asuva kortermaja soojussõlme kaudu. Nüüd teatas aga Rohu 1A korteriühistu, et nad on tellinud oma maja küttesüsteemi rekonstrueerimise projekti, mis välistab edaspidi sooja andmise Aavikute muuseumile. Töödega plaanitakse alustada tuleval suvel.

Saaremaa muuseumi direktori Endel Püüa sõnul võiks uue küttetorustiku paigaldada üle tänava asuvast linna soojustorustikust kuni majamuuseumi abihooneni, kuhu saaks rajada väikese soojussõlme, ja ühendada selle siis kõrval asuva peahoone küttesüsteemiga.

Püüa kirjutas kultuuriministeeriumi kantslerile Paavo Nõgesele saadetud kirjas, et kuna 2015. aastasse on planeeritud majamuuseumi hoonete katuse- ja fassaadiremondi rahastamine, tuleks hädavajalike tööde hulka arvata ka soojavarustussüsteemi ümberehitamine.

Eskiisjoonise alusel saadud hinnapakkumuse järgi läheksid need tööd maksma 14 486 eurot, millele lisandub käibemaks.

Print Friendly, PDF & Email