Nautse õllemeistril valmivad aina uued käsitööõlled (4)

MÕNED DANIEL ERIKU JOOGID: Vaarikamõdu, Nautse Nauding, jõhvika- ja kirsimõdu. Foto: erakogu

MÕNED DANIEL ERIKU JOOGID: Vaarikamõdu, Nautse Nauding, jõhvika- ja kirsimõdu. Foto: erakogu

Järgmisel nädalal alustab Muhus asuv Nautse Mihkli talu oma sügishooaega käsitööõllede õhtusöögiga, kus pakutakse iga roa kõrvale rüüpamiseks mõnd käsitööõlut.

Õhtusöögil tuleb Nautse Mihkli talu peagi 19-aastaseks saav õllemeister Daniel Erik Raidjõe lagedale ka oma toodanguga. Serveeritakse tema Nautse nisuõlut ja Mihkli meeõlut. Mõlemad õlled on küll Daniel Eriku tehtud, kuid ema Ingrem Raidjõe aitab noormehe kinnitusel alati kaasa, kui ta õlut pruulib.

Nautse nisuõlu on n-ö lihtne õlu nisu-, Viini ja pale ale’i linnastest. See õlu on meskitud kadakaokstel ja meega magustatud.

Mihkli meeõlu on aga braggot-tüüpi (linnastest ja meest – toim) kange õlu, mis sisaldab õllemeistri sõnutsi väga suurel hulgal mett. Alkoholisisaldus ses joogis ulatub 11% lähedale. Meeõlu on käärinud umbes kaks nädalat ja “istunud” pudelis neli kuud.

Noormehe sõnul teeb ta praegu käsitööõllesid veel liialt väiksel määral, et neid kusagile kaugemale müüki pakkuda. Pealegi võivad selleks vajalikud load ja taotlused omajagu aega võtta. Tulevikus loodab ta aga panna oma joogivaliku vähemalt Mihkli talus alaliselt müüki.

Praegu valmivad joogid Daniel Eriku retseptide järgi 20–40-liitriste kogustena ja tavaliselt konkreetseks ürituseks. “Kuid on tehtud juba kaheksat-üheksat erinevat käsitööjooki ning võimalusel saab neid kõiki maitsta ja kaasa võtta,” kinnitas õllemeister. Selleks peab õllemeistri sõnul lihtsalt aja kokku leppima.

Daniel Erik Raidjõe ei ole küll Muhus sündinud, kuid on veetnud seal viimasel kümnel aastal kõik oma suved. Tavaliselt töötab ta seal kas Mihkli talus või Laasu jaanalinnufarmis.

Oma esimese õlle tegi ta tänavu märtsis, see oli nn American pale ale, nimeks Nautse Nauding. Daniel Erik kasutas selle pruulimisel Muhu mett ja kadakaid. “Kuid oma esimese käsitööjoogi, mõdu tegin eelmisel talvel kohe pärast oma 18. sünnipäeva,” ütles Daniel Erik.

Print Friendly, PDF & Email