Uued nõuded teevad kalasuitsutaja murelikuks (5)

Foto: Irina Mägi

1. septembrist jõustuvad Euroopa Liidus suitsutatud toidutoodetes sisalduvatele polütsüklilistele aromaatsetele süsivesinikele (PAH) madalamad piirnormid, mis suurendavad suitsutatud liha- ja kalatoodete ohutust.

“Kuna PAH-ide mõned ühendid on teadaolevalt tervisele kahjulikud, peab nende kogus toidus olema võimalikult väike,” selgitas põllumajandusministeeriumi toiduosakonna juhataja Martin Minjajev. “Enamik Eestis uuritud ja kontrollitud suitsutatud toidutooteid ei ole sisaldanud kahjulikke saasteaineid üle kehtima hakkava uue piirnormi.”

Nasval tegutseva Tihemetsa Kala OÜ omanik, Saaremaa tuntumaid suitsukala valmistajaid Tiina Mai (fotol) ütles, et ta ei ole veel ühtegi proovi teinud. “Hakkan sellega nüüd talvel tegelema, et kevadeks selge pilt saada, kas mul tuleval aastal hooaeg tuleb või ei tule,” rääkis Mai. “Kui VTA ütleb, et see suits, mis minu lestal peal on, on inimese tervisele ohtlik, siis ma sel moel seda asja edasi toota ei tohi.”

Põllumajandusministeeriumi eile välja saadetud pressiteates märgitakse, et suitsutatud toidu PAH-ide sisaldust saab märgatavalt alandada, asendades traditsioonilistes suitsutuskambrites kasutatava otsese suitsutamise kaudse suitsu genereerimisega. Küpsetamine keskmisel või madalal kuumusel, suitsufiltrite kasutamine, lahjema liha või kala valimine töötlemiseks ja võimalikult vähese rasvakoguse kasutamine võivad PAH-ide sisaldust lõpptootes olulisel määral alandada.

Tiina Mai sõnul ei saa sugugi välistada, et edasitegutsemiseks tuleb ka temal muretseda suitsugeneraatorid, õhuimejad jmt. “Tean, et sellised aparaadid on olemas, aga kas minu rahakott nendeni küündib, see on iseasi,” oli Tiina Mai tuleviku suhtes pessimistlik.

Print Friendly, PDF & Email