Kolmapäeva õhtul Kuressaare Titerannas ujuma käies nägi Priit Kald (fotol) vees õlilaike meenutavaid plekke, mis merepõhjast üles kerkisid.
“Parajasti hakkas vihma tibutama ja sõber hõikas, et näe happevihma sajab,” rääkis Kald. Ta kutsus asja uurima ka vetelpäästjad. Hiljem aeruga merepõhja sorkimisel selgus, et laigud tekivad õhuga kokkupuutel vaid kitsal alal paadisilla otsas. Paremal ega vasakul sellest kohast laike ei tekkinud.
Terviseameti Saaremaa esinduse spetsialist Urve Raag kuulis laikudest ajakirjaniku käest. Eile hommikul käis ta olukorraga tutvumas. “Õlireostusega ilmselt siiski tegemist ei ole,” oli Raag veendunud. Tema arvates võib tegu olla mädanevate vetikatega.
“Praegu meil mereinstituudi inimesi saarel pole,” ütles Raag. Viimati võeti Titerannas proove 21. augustil. Siis oli veega kõik korras. Kuid korralist proovi võttes vett vetikate osas ei uuritagi. Igaks juhuks soovitab Raag inimestel pärast suplemist duši all käia.
Väga sisukas kommentaar.
Ma ei ilgu — ühe sõnaga on öeldud kogu mõte.
Aasta oli siis 2011, kui Kuressaare linnavolikogu võttis oma istungil mitte päris sajaprotsendilise häälteenamusega vastu otsuse, et nüüdsest käivad inimesed ujumas Kuressaare supelrannas, mitte Kuressaare Titerannas.
Reformierakondlased põhjendasid Titeranna nime ajalukku saatmist sellega, et koht sai Titeranna nime siis, kui see oli vaid roostunud lahesopp, mitte korrastatud supluskoht nagu selleks hetkeks. (Tuttav olukord, kuids oravad oma ühendvalla nime püüdsid vale ja vassimisega läbi suruda) Ei möödunud kolme kuudki, kui Kuressaare Supelrand jäi fekaalireostuse tõttu suplejaile suletuks suve lõpuni.
Kui mitukümmend aastat kasutusel olnud Titerand visati prügikasti lihtsalt hetkeolukorra muutuse tõttu, siis tulnuks ka fekaalireostuse puhul teha nimevahetus Supelrannast Sitarand.
Pidavat tulema uuring, uuringu põhjal saab ka nime kinnistada, seni piisab sellest, kui ütleme lihtsalt, et ”linnapea käis jääaugus” (varsti jälle).
PS. Kes ei saanud minu kommentaari mõttest aru, siis kirjutisega näitab Tõnu Veldre koha kätte Kuressaaare linnaoravatele — volikogu otsusega te ei suuda muuta traditsioonilist kohanimekasutust!!! Isegi riiklik terviseamet kasutab siiani Titeranna nime!
Et ei tekiks valearusaami, siis mingil põhjusel on kustutatud kellegi ühesõnaline kommentaar, millele kirjutasin kommetaari ”31. august 2014. a., 15:28:59 | Volli͈”
Mis sõna oli see ühesõnaline kommentaar, selle saab iga mõistlik inimene ise välja raalida selle kustutatud kommentaari minu kommentaarist.
Asja kohta tuleb suur kallis uuring ning siis võib isegi Saarte Hääle toimetus kahetseda, et kustsutas kommentaari, mis on ühtlasi ka uuringu kokkuvõte.
Mis ajast saarte hääl siis nüüd meil keskkonnateenistuse asemel on!!??? Sinul priit-poiss on ainus eesmärks lehte pääseda, sind ei huvita tegelikult keskkonna probleemid!