Teadmiste päev (1)

On vähe neid, keda kuupäev 1. september kohe kuidagi ei puuduta. Ilmselt on ka neil, kel kooliaeg ammu seljataga, selle päevaga seotud vähemalt mõni eredam mälestus.

Peatsed koolipingi nühkijad loevad viimaseid septembri alguseni jäänud päevi, kes rõõmsa ärevuse, kes mure ja kahjutundega, et suvi kohe-kohe otsa saab. Algab ju kolmveerand aastat kestev maraton, kus heade tulemuste saamiseks peab olema tubli ja töökas.

Ei ole kooli ilma õpetajateta. Müts maha nende noorte inimeste ees, kes on valinud just õpetajakutse ning soovisid tulla just meie koolidesse. 18 uut töötajat meie koolides-lasteaedades on võrreldes aastatega, mil siia õpetajaks ei ihanud keegi, ikka väga suur arv.

Jah, tänavu sügisel alustab oma kooliteed poole klassi jagu vähem mudilasi kui mullu. Samas võib rõõmustada näiteks selle üle, et seekord ei alga õppeaasta üheski maakonna koolis laste puudusel esimese klassita. Isegi Ruhnus astub üle esimese klassi läve koguni kolm uut koolijütsi.

Kui mullu sügisel murti Leisis pead selle üle, kuidas saada vaid paari õpilasega kümnendasse klassi gümnasiste juurde, siis tänavu on olukord pisut rõõmustavam – Leisi keskkooli kasuks on otsustanud kaheksa noort inimest.

Teadmistepäeva puhul on paslik õppuritele taas meelde tuletada küll juba üsna kulunud, ent ometi paika pidavat ütlust, et me õpime ikka enda jaoks.

Ilusat kooliaja algust!

Print Friendly, PDF & Email