Linnavalitsus otsib võimalusi lahe korrastamiseks (7)

Kuressaare linnavalitsus esitas keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK) taotluse Kuressaare lahe seisundi parandamiseks vajalike uuringute rahastamiseks 50 000 euroga.

Arendusosakonna juhataja Simmo Kikkase sõnul peaks vastus rahalise toetuse kohta tulema detsembri keskpaigaks. Ta selgitas, et uuringud peaksid vastused andma nii kalastiku, linnustiku, taimestiku kui ka muda kohta.

Samuti peaks selguma, kui palju segavad veevahetust faarvaatri vallid ja Ujula abaja muul.

“Kuressaare lahes on veetaimestik väga agressiivselt arenenud. Nende taimede lõikamine on põhimõtteliselt sama, mis muru niitmine, see ei lahenda probleemi. Tahakski, et teadlased annaksid hinnangu, milliseks see tulevik siin 30 aasta lõikes kujuneb ja mis suunas protsessid liiguvad,” andis Kikkas mõista, et otsitakse pikaajalisi lahendusi. “Kompleksne teadmine on puudu ja seda me loodamegi saada.”

Simmo Kikkas lisas, et sadamaga seotud uuringuid on tehtud, kuid terviklikuma pildi saamiseks on vaja laiahaardelisemat uuringut.

“Keeruline ülesanne on see, et faarvaatri (laevatee – toim) kaevamisel tekkinud vallid on lindude poolt omaks võetud, see on juba linnustiku kahjustamine, kui neid puutuda,” selgitas ta.

Print Friendly, PDF & Email