Kaubik pargib lasteaia ees maikuust (20)

VABANDAGE, AKU ON TÜHI: Omanik on maikuus lasteaia ette pargitud masina esiklaasile kinnitanud kirja “Vabandage, minu auto aku on kahjuks tühi”. Foto: Irina Mägi

VABANDAGE, AKU ON TÜHI: Omanik on maikuus lasteaia ette pargitud masina esiklaasile kinnitanud kirja “Vabandage, minu auto aku on kahjuks tühi”. Foto: Irina Mägi

Kuressaare Pargi lasteaias töötajad ja laste vanemad on nõutud – kuigi parkimiskohti napib kesklinnas niigi, on lasteaia värava juurde juba mai algusest pargitud roheline Volkswagen Transporteri kaubik.

Lasteaia direktor Riina Saar saatis kolmapäeval linnale kirjaliku abipalve, sest politsei ei saa õigesti pargitud sõidukit teisaldada.

“Nende sõnul saab ära vedada vaid romu, aga millisest hetkest muutub sõiduks romuks?” küsib lasteaia direktor nõutult.

Saar on jätnud autole ka kirju palvega sõiduk mujale viia. “Samas tekib küsimus, kuhu omanik selle bussi siis viib. Kuuldavasti seisis sõiduk varem Kauba tänava majade nr 5 ja 17 hoovis,” rääkis Saar.

Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Karel Koovisk vastas, et teate kaubiku kohta sai linnavalitsus eile ja praegu püütakse politsei abiga selle omanikku leida.

“Kitsal ja tiheda liiklusega tänaval ei ole selline pikaajaline parkimine kindlasti õigustatud,” kinnitas Koovisk. Kui omanikku ei leita, siis sõiduk teisaldatakse. “Tehnika selleks me leiame,” sõnas ta.

Piirkonnapolitseinik Ahto Aulik ütles, et politsei on probleemist teadlik ja mõistab, et kõnealune kaubik põhjustab ebamugavusi. Kuna see on aga nõuetekohaselt pargitud, ei ole alust selle teisaldamiseks.

Romu määratlus pärineb Kuressaare linna heakorraeeskirjast: „romusõiduk on sõiduk, mis on nähtavalt sõidukõlbmatu ja/või mittekomplektne.“

“Politsei on tegelenud ja tegeleb sellele ebameeldivale olukorrale lahenduse leidmisega. Oleme püüdnud leida sõiduki omanikku või kasutajat, kuid praeguseks ei ole see veel õnnestunud. Teeme koostööd ka lasteaia ja teiste ümberkaudsetega, et sõiduki kasutaja tuvastada ja temaga kontakti saada,” rääkis Aulik.

“Kui õnnestub temaga ühendust saada, siis selgitame talle, et mõistlik on otsida oma sõiduvahendile teine parkimiskoht, et teistele liiklejatele mitte ebamugavusi põhjustada,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email