Tänavavalgustuse ehitushanke pakkumised teada

Kuressaare tänavavalgustuse ehitushankele esitatud neli pakkumist jäi projekti juhi Tõnis Kurriku sõnul vahemikku 2,5 kuni 4,2 miljonit eurot. “Kuressaare projekti kogu eelarve on 3,3 miljonit,” sõnas Kurrik.

Kurrik selgitas, et leping on võimalik sõlmida osade kaupa. “Ehk kui selgub, et kogu projekti realiseerimiseks vahendeid ei leita, on võimalik madalama prioriteediga piirkonna osas leping sõlmimata jätta. Seeläbi väheneb ka rekonstrueeritavate valgustite kogumaht.”

Plaani kohaselt peaks Kuressaare saama 2706 LED-valgustit.

Haapsalu linna, mis plaani kohaselt peaks saama 1895 LED-valgustit, eelarve on Kurriku andmetel 3 miljonit eurot, kuid ehitushanke pakkumised jäid samasse vahemikku, mis Kuressaares.

“Projektide eelarved ei ole otseses seoses uute rajatavate valgustite koguarvuga, vaid demonteeritavate valgustite arvuga. Samuti on Kuressaare 2706 valgusti hulgas ka valgusteid, mille rekonstrueerimise eest tasub täies ulatuses Kuressaare linnavalitsus,“ nentis Tõnis Kurrik.

Lähinädalatel peaks selguma, kui suureks ehitustööde hind kujuneb ja kas rekonstrueeritavate valgustite hulga kogumaht väheneb või mitte.

Print Friendly, PDF & Email