Ott Tänakust võib saada Fordi esisõitja (1)

OTT TÄNAK: Eelmisel aastal sõitis ta ka kodusaarel – Saaremaa rallil. Foto: Raul Vinni

OTT TÄNAK: Eelmisel aastal sõitis ta ka kodusaarel – Saaremaa rallil. Foto: Raul Vinni

Soome uudisteportaali Yle teatel lahkub rallisõitja Mikko Hirvonen tänavuse hooaja järel Fordi tehase meeskonnast ja lõpetab suure tõenäosusega ka oma karjääri. Tema asendajaks pakutakse 26-aastast saarlast Ott Tänakut.

Mikko Hirvoneni mänedžer Timo Jouhki ütles Ylele, et lõplikku otsust pole veel langetatud, kuid osalt on juba kokku lepitud, et uusi variante jätkamiseks enam ei otsita.

Yle vahendab ka Fordi tehase tiimi M-Spordi juhi Malcolm Wilsoni sõnu, et WRC-auto roolis on Mikko Hirvoneni kohale üks võimalikest kandidaatidest praegu WRC2-klassi masinaga sõitev Ott Tänak.

Eesti autospordi liidu peasekretär ja Ott Tänaku pressiesindaja Margus Kiiver ütles, et praegu on kõik spekulatsioonide tasemel. “Selline variant on võimalik ja Otti pakutakse Hirvoneni asendajaks kindlasti põhjusega, kuid hetkel ei maksa sellest liiga suurde eufooriasse minna,” lausus ta.

Mikko Hirvonen ise teatas oma Facebooki lehel, et mingeid otsuseid tema tuleviku osas tehtud pole ja praegu kaalutakse kõiki võimalusi. “Igasugused kuulujutud on hakanud minu tuleviku kohta levima. Kui ma olen oma valiku teinud, annan sellest kindlasti ka teada,” väljendas rallipiloot kuuldustega spekuleerijate aadressil imestust.

Print Friendly, PDF & Email